EN

7.10.2020, 12:54 Wersja do druku

Poznań. "No more tears" Polskiego Teatru Tańca w "Archiwum ruchu"

11 października o 20 na profilu FB oraz kanale YT Polskiego Teatru Tańca odbędzie się premiera ostatniego z trzech dokumentów filmowych, w których tancerze Polskiego Teatru Tańca reinterpretują i poddają analizie grane przez siebie spektakle.


fot. Andrzej Grabowski

To jeden z trzech materiałów audiowizualnych, stworzonych w ramach projektu „Archiwum ruchu w 3 częściach” przez tancerzy Polskiego Teatru Tańca.

Przedmiotem ich analizy stały się także  Trucizna (chor. Marta Ziółek) oraz  Fabula Rasa (chor. Maciej Kuźmiński). Artyści reinterpretują i poddają analizie grane przez siebie spektakle. Z jednej strony odkrywają przed publicznością tajemnice warsztatu i procesu twórczego, z drugiej - opowiadają o emocjach związanych z tematem każdego z tytułów. W elementy związane z prezentacją praktyki teatralnej, tancerze wkomponowują dynamikę i ducha omawianego dzieła. Dzięki takiej kompozycji filmów, widz bez poznania szczegółów fabuły, otrzymuje interpretacyjne wsparcie dla późniejszego indywidualnego odbioru tanecznego dzieła.

Zwiastun

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

produkcja: Polski Teatr Tańca

patronat medialny: TVP Kultura, WTK, e-poznan.pl, e-teatr.pl, kulturapoznan.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne