EN

1.09.2021, 15:04 Wersja do druku

Poznań. Musical "Pippin" na rozpoczęcie sezonu 2021/2022 w Teatrze Muzycznym

Po wakacyjnej przerwie Teatr Muzyczny w Poznaniu wznawia działalność. Na rozpoczęcie sezonu 2021/2022 przygotował nie lada gratkę, czyli musical „Pippin. Historia prawdziwa o poszukiwaniu szczęścia”.

fot. Piotr Nykowski/mat. teatru

Spektakl o przygodach następcy tronu frankijskiego, młodego księcia Pippina, podbił serca krytyków oraz publiczności. Na scenie można zobaczyć paletę niezwykłych postaci, a wśród nich między innymi: króla Karola, Fastradę, Ludwika, Berthę oraz Katarzynę. Przewodnikiem po tej niezwykłej krainie będzie Mistrz Ceremonii, przywodzący na myśl słynnego Mefistofelesa.

Przedstawienie po raz pierwszy zostało zaprezentowane na Broadwayu w 1972 roku. W stolicy Wielkopolski można zobaczyć nową wersję z 2013 roku. Piosenki i sceny zbiorowe z jednej strony nawiązują do melodyjnej stylistyki muzyki pop, a z drugiej wykorzystują taneczne elementy muzyki Rn’b i soul i jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia włączyły je do repertuaru tak znane czarnoskóre grupy jak The Jacksons Five, czy The Suprems. Reżyserii podjął się Jerzy Jan Połoński, który w Teatrze Muzycznym w Poznaniu z powodzeniem zrealizował „Footloose”, „Virtuoso” i „Madagaskar  – musicalową przygodę”. Choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska-Damięcka, scenografię zaprojektował Mariusz Napierała, a kostiumy Agata Uchman. We wrześniu wystąpią między innymi: Wojciech Daniel, Dagmara Rybak, Izabela Pawletko, Radosław Elis, Jarosław Patycki, Anna Lasota, Agnieszka Różańska, Katarzyna Tapek oraz Joanna Rybka-Sołtysiak. Jako Teoś zadebiutuje Piotr Hamerski.

Spektakl można zobaczyć 10 i 11 września o godz. 19.00, 12 września o godz. 17.00, 16 i 17 września o godz. 19.00 oraz 18 września o godz. 15.00 i 19.00. Bilety dostępne są w kasie Teatru oraz online na www.teatr-muzyczny.pl i Bilety24.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany