EN
28.06.2022, 18:29 Wersja do druku

Poznań. Malta nabiera prędkości. Drugi dzień festiwalu

Jak długo może trwać przytulenie? Sprawdzały to wczoraj dzieci podczas warsztatów z Evgenią Ramanouską i Krystyną „Lamą” Szydłowską. Razem z animatorkami mali warsztatowicze badali swoją strefę komfortu, tworzyli przestrzenne kolaże i uczyli się mówić „nie”. Była to pierwsza odsłona warsztatów, które trwają jeszcze trzy dni, zapraszamy!

mat. organizatora

Inne aktualności

W parku im. F. Chopina dzieci miały również szansę uczestniczyć w warsztatach Gipsowe wyspy. Podczas zajęć wspólnie zastanawiały się, czy lepiej jest być samotną wyspą, czy raczej wspólnie budować kontynent. Dorośli rozpoczęli dzień tuż obok dziecięcej Strefy frajdy. W czasie jogi mieli szansę przygotować ciało i umysł na nadchodzące maltańskie atrakcje. A było ich więcej niż trochę! Debata w ramach Forum dała szansę porozmawiać z pisarką i filozofką pochodzącą z Ukrainy – Oksaną Zabużko. Zaraz potem udaliśmy się oglądać szalone występy studentów z Berlina, Secret Shows from Berlin. Wieczorem odbył się również magnetyzujący koncert wspaniałej Ifi Ude, która uwodziła nas słowiańskimi, afrykańskimi i elektronicznymi dźwiękami.

W Polskim Teatrze Tańca mogliście obejrzeć spektakl Czterdzieści, który opowiadał o życiu kobiety kończącej 40 lat, przeplatając to subtelną, autotematyczną metaforą, bo i sam Teatr Tańca w 2013 r., kiedy Czterdzieści miało swoją premierę, obchodził swój jubileusz.

Na koniec dnia oficjalnie zainaugurowaliśmy festiwal Malta! A to za sprawą symbolu Malty lat 90., legendarnej grupy Générik Vapeur, która przyjechała do nas, by wystąpić już po raz szósty. W tym roku zorganizowała paradę-spektakl Dzięki za wszystko, z którą przeszliśmy od pl. Kolegiackiego do Starej Rzeźni, otwierając tym samym 32. edycję Malta Festival Poznań.

Co w dzisiejszym programie?

Seniorów zapraszamy na poranną jogę, a dzieci na warsztaty z przytulania lasu prowadzone przez TuLasy. Dla najmłodszych mamy również w planach warsztaty z robienia łapaczy snów.

Przychodźcie do parku im. F. Chopina na drugie śniadanie na trawie! Podczas wspólnego przygotowywania jedzenia razem z maltańskimi artystkami i artystami wymienimy się spostrzeżeniami na temat widzianych spektakli, pogadamy, pośmiejemy się albo po prostu pobędziemy razem.

W Tłustej Languście czeka na Was druga odsłona wieczoru ze studentami Arthaus Berlin, a w CK Zamek zobaczycie The Polarity Party – spektakl taneczny opowiadający o poszukiwaniu narzędzi, które pomogłyby w walce z polaryzacją społeczeństw.

Razem z Grupą Bergamot zaangażujemy się we flash mobie Lot/Flight, który eksploruje temat kruchości cielesności i solidarności społecznej. Podczas Forum będziemy się zastanawiać, czym są granice państw, Europy i w jaki sposób się o nich mówi.

Jeśli wieczorem najdzie Was chęć na komedię, zapraszamy do zabawy razem z twórcami Późno Późno Variété. W zupełnie innym, nieco mrocznym nastroju upłynie wieczór na Wolnym Dziedzińcu UMP, na którym białoruskie artystki i artyści będą reinterpretować sowieckie bajki z muzyką na żywo, zmieniając ich ton i szukając odpowiedzi na nurtujące nas współcześnie pytania.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne