Logo
Aktualności

Poznań. „Łoo! Matko!” – spektakl o macierzyństwie powraca na Scenę Wielką CK Zamek

25.09.2025, 09:35 Wersja do druku

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zaprasza na spektakl „Łoo! Matko!”, który odbędzie się 9 października o godzinie 19:00 w Sali Wielkiej.

fot. mat. teatru

„My współczesne kobiety, my współczesne mamy, dziękujemy, nie narzekamy!” – tym hasłem twórczynie i aktorki Magdalena Banachowicz i Kinga Rybarczyk zapraszają do rozmowy o macierzyństwie, kobiecości i społecznych oczekiwaniach wobec matek. Po udanej premierze  i kolejnych prezentacjach spektakl powraca w nowym sezonie, tym razem na dużą scenę – Salę Wielką CK Zamek w Poznaniu.

„Łoo! Matko!” mierzy się ze stereotypami dotyczącymi roli kobiety i matki. W szczery i odważny sposób porusza tematy tabu – takie jak depresja poporodowa, przemęczenie, brak przestrzeni dla własnych potrzeb – przypominając, że macierzyństwo to nie tylko radość i spełnienie, ale też trud, presja i samotność. Spektakl powstał na bazie prawdziwych historii kobiet z różnych pokoleń, dlatego jest autentyczny i bliski wielu widzkom i widzom.

Dlaczego warto się wybrać? Bo to nie tylko teatr, ale także głos wsparcia dla kobiet i matek. Spektakl bawi, wzrusza i otwiera oczy na to, co wciąż bywa przemilczane. To okazja, by spojrzeć na macierzyństwo i kobiecość z nowej perspektywy – bez filtrów, bez lukru, ale z humorem  i ogromną szczerością.

Zespół twórczy: 
reżyseria: Barbara Prądzyńska 
scenariusz: Magdalena Banachowicz, Kinga Rybarczyk, Barbara Prądzyńska 
kreacje aktorskie: Magdalena Banachowicz, Kinga Rybarczyk
muzyka: Hubert Wińczyk 
scenografia: Norbert Ogoniak 
wideo: Agata Nawrocka, Przemysław Bembnista 
kostiumy: Idalia Mantas 
światła: Rafał Smyk

plakat: Maja Piskorska
Data: 9 października 2025 r.  Godzina: 19:00, Miejsce: Centrum Kultury Zamek, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań; Wiek: 16+
Bilety dostępne są online: www.bilety24.pl lub w kasie CK Zamek.

Źródło:

Materiał nadesłany

Sprawdź także