EN
29.03.2022, 09:37 Wersja do druku

Poznań. Kwietniowe plany Teatru Wielkiego

Inne aktualności

Zapomniana opera Stanisława Moniuszki, średniowieczna sekwencja o rozpaczy Maryi, która straciła syna i dzieło Giacomo Pucinniego to zapowiedzi na kwiecień Teatru Wielkiego

Już w najbliższą sobotę o godz. 19 w poznańskim Teatrze Wielkim nastąpi trzecia, koncertowa odsłona Giacomo Pucciniego. Wcześniej wystawiono „Madame Butterfly", „Cyganerię", a teraz na scenie wybrzmi „Tosca".

Koncertowe wykonanie dzieła jednego z najwybitniejszych kompozytorów operowych wszech czasów. Za pulpitem dyrygenckim Marco Guidarini, dyrektor muzyczny Teatru Wielkiego w Poznaniu, Chór, Orkiestra, Dziecięcy Chór Operowy i oczywiście znakomici soliści, w tym w tytułowej partii po raz pierwszy Iwona Sobótka.

Z kolei we wtorek, 12 kwietnia o godz. 19 poznaniacy usłyszą „Parię", czyli najrzadziej wystawianą operę Stanisława Moniuszki. Dzieło właściwie zapomniane. W kwietniu artyści z teatru wracają do „Parii" po niemal trzech latach od wielkiej premiery. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu, w tym debiutująca w partii Neali Iwona Sobótka. Solistom towarzyszyć będzie Chór oraz Orkiestra Sceny pod Pegazem, a za pulpitem dyrygenckim stanie maestro Jacek Kaspszyk.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Wielki w kwietniu zaprasza: „Tosca", „Paria", „Stabat Mater"

Źródło:

Polska Głos Wielkopolski nr 73

Autor:

Maciej Szymkowiak

Data publikacji oryginału:

29.03.2022