EN

29.04.2021, 14:22 Wersja do druku

Poznań. „Kultura (prze)żyje” Teatru Muzycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na projekt pt. „Kultura (prze)żyje” – etiudy taneczne, przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

fot. mat. teatru

„Kultura (prze)żyje” to głos artystów, którzy w czasach pandemii zostali skonfrontowani z niemożliwością pracy i spotkania z żywą widownią. Język tańca staje się tutaj formą wyrazu ich smutku, złości, lęku i niepewności, niezależnie od szerokości geograficznej. Próby przeniesienia się do nowej rzeczywistości i zamknięcia sztuki w formule online okazały się niewystarczające i nie dające satysfakcji ani artystom, ani widzom. Jedyne co pozwala im przetrwać ten ciężki czas to nadzieja, że kiedyś wszystko wróci do normy. Jest to również osobisty gest solidarności w stosunku do pozostałych artystów. Wszyscy mierzyliśmy się z podobnymi problemami i dalej staramy się przetrwać za wszelką cenę.

Akcja ma charakter oddolny i jest pomysłem jednego z tancerzy Teatru Muzycznego w Poznaniu. Mateusz Adamczyk napisał scenariusz oraz wyreżyserował pięć etiud tanecznych. Są one osobnymi dziełami, ale funkcjonują również jako jedna całość. Formą ekspresji, na którą zdecydował się twórca, jest video. Różne techniki rejestracji oraz typy obiektywów mają na celu uchwycenie różnorodności i indywidualnych wyróżników poszczególnych historii.

Materiał dostępny jest na FB, Instagramie oraz stronie internetowej Teatru Muzycznego (www.teatr-muzyczny.pl), a także kanale YouTube (TUTAJ).

Scenariusz i choreografia: Mateusz Adamczyk
Video: Maciej Olejniczak, Mariusz Hejna
Występują: Paula Goerlich, Zofia Grażyńska, Aleksandra Piwowarek, Joanna Przybylska, Weronika Sieczkarek, Marianna Tanaś, Mateusz Adamczyk, Kacper Czyż, Bartosz Dopytalski, Jakub Grzelak
Lektor: Radosław Elis
Nadzór pedagogiczny: Tomasz Manowski

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne