EN

17.11.2020, 10:40 Wersja do druku

Poznań. Konkurs "Ciąg dalszy nastąpi... cz. 2" dla artystów, animatorów i innych

7 poznańskich Instytucji Kultury (Centrum Kultury Zamek, Estrada Poznańska, Teatr Muzyczny, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka, Wydawnictwo Miejskie Posnania) ogłasza konkurs dla artystów/artystek, animatorów/animatorek, edukatorów/edukatorek, a także pracowników/pracowniczek obsługi technicznej i medialnej, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Inne aktualności

Przedłużający się kryzys epidemiczny skutkuje ponownym zamknięciem lub ograniczeniem działalności instytucji kultury. W efekcie bardzo wiele pracowniczek i pracowników (zwłaszcza nieetatowych) znalazło się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Dlatego, z myślą o zminimalizowaniu tych trudności oraz długofalowych skutków pandemii, 7 poznańskich instytucji ogłasza II edycję konkursu "Ciąg dalszy nastąpi...".

Konkurs "Ciąg dalszy nastąpi cz. 2" ma na celu wyłonienie najciekawszych szkiców i zarysów projektów oraz sposobów ich realizacji. Jest wyrazem potrzeby wymiany idei, ale także symbolicznym wyrazem solidarności z twórcami i twórczyniami, którzy stracili jakiekolwiek źródło dochodów.

Nabór wniosków konkursowych zaplanowany został w terminie 16 - 27.11.2020 r. Łączna kwota do rozdysponowania przez siedem współorganizujących konkurs instytucji to 200 000 zł, z max. jednostkową kwotą wsparcia w wysokości max. 4 000 zł (dla osoby fizycznej) oraz max. 16 000 zł (dla kolektywu twórczego).

Konkurs adresowany jest do osób fizycznych lub kolektywów twórczych (artystyczno-realizacyjnych/technicznych) składające się z grupy do 4 osób, mieszkające w Poznaniu lub w Aglomeracji Poznańskiej, które ukończyły 18 rok życia, a ich dochód miesięczny w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie przekroczył wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Wszelkie szczegóły organizacyjne oraz formularz aplikacyjny dostępne będą od dnia dzisiejszego na stronie internetowej Wydziału Kultury, profilu FB #poznanwspiera, a także na stronach organizatorów konkursu - 7 poznańskich Instytucji Kultury.

Tytuł oryginalny

Konkurs "Ciąg dalszy nastąpi...cz. 2"

Źródło:

kultura.poznan.pl

Autor:

oprac. red

Wątki tematyczne