EN

10.03.2022, 15:10 Wersja do druku

Poznań. Filharmonicy zagrają dla walczącej Ukrainy

Filharmonicy Poznańscy zagrają w piątek dla walczącej Ukrainy. Dla przebywających w Poznaniu uchodźców przygotowano bezpłatne zaproszenia, które można odbierać w kasie Filharmonii Poznańskiej, w Auli UAM, przy ul. Wieniawskiego.

fot. mat. teatru

Jak poinformowała Anna Plenzler z Filharmonii Poznańskiej, koncert odbędzie się w piątek, 11 marca, o godz. godz. 19 w Auli UAM.

W programie koncertu "Wiosenna serenada" znajdą się dzieła Edwarda Elgara, Ralpha Vaughana Williamsa oraz Roberta Schumanna.

„Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej poprowadzi wybitny angielski dyrygent Paul McCreesh, a solistą wieczoru będzie Marcin Suszycki (skrzypce), koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Poznańskiej” – wskazała Plenzler.

Dodała, że szczególne zaproszenie na piątkowy koncert kierowany jest do przebywających w Poznaniu obywateli Ukrainy, dla których przygotowano bezpłatne zaproszenia; można je odbierać w kasie Filharmonii Poznańskiej w Auli UAM, przy ul. Wieniawskiego 1.

„Przed i po koncercie Filharmonia Poznańska wraz z Fundacją Siepomaga zbierać będą fundusze na pomoc Ukrainie; wpłaty przyjmowane będą wyłącznie za pomocą kart płatniczych” – wskazała Plenzler.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Jowsa

Wątki tematyczne