EN

2.06.2021, 17:48 Wersja do druku

Poznań. Długi weekend z Polskim Teatrem Tańca

Polski Teatr Tańca zaprasza wszystkich tęskniących do uroków natury i opuszczających Poznań na „długi weekend” na swoją platformę VOD, na której od jutra 3 czerwca od godz. 10.00 do niedzieli 6 czerwca godz. 23.59 czeka na Państwa rejestracja spektaklu „Kurka Wodna albo urojenie” w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej.

"Kurka wodna albo urojenie" / Andrzej Grabowski / mat. teatru

Inne aktualności

Balansującą na granicy fabuły i Czystej Formy opowieść opartą na motywach dramatów Witkacego ”Kurka Wodna”, „Matka” , „Tumor Mózgowicz” i „Bellatrix”w ubiegły weekend prezentowaliśmy na żywo w nowej siedzibie Polskiego Teatru Tańca. Bilety na premierowe pokazy zostały wyprzedane. Postanowiliśmy tych, którym nie udało się zdobyć biletu, i oczywiście wszystkich zainteresowanych zaprosić do spotkania online.

„Kurka Wodna albo urojenie” to opowieść o młodym artyście, który w swoim dążeniu do Absolutu zderza się z nieprzyjaznym światem, własną niedoskonałością i niemożnością odnalezienia sensu istnienia. Charakterystyczna dla Witkacego ironia, czarny humor i błyskotliwość skojarzeń łączą się z formalną wyrazistością i gęstą emocjonalnością ruchów tancerzy Polskiego Teatru Tańca, migotliwą feerią świateł i bogactwem kostiumów, przyciągających wzrok kształtem, wzorami i barwą materii. Warstwę muzyczną spektaklu tworzą kompozycje Zbigniewa Kozuba oraz Sarabande Georga Friedricha Händla. Naturalną scenografią są przestrzenie nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.W spektaklu występuje wybitny aktor teatralny i filmowy Adam Ferency.
Dostęp można wykupić w cenie 20 zł.

link: https://www.vod.ptt-poznan.pl/wideo/4

Po wykupieniu link jest ważny 24h.

A na zakończenie „długiego weekendu” - w niedzielę 6 czerwca o godz. 18.00 i w poniedziałek 7 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy do własnej siedziby Polskiego Teatru Tańca na „Truciznę” - choreografię, którą od momentu premiery 25 lutego 2020 roku poznańscy widzowie mieli okazję oglądać na żywo zaledwie dwukrotnie.

"Trucizna" / mat. teatru

Spektakl powstał we współpracy z Martą Ziółek, jedną z najciekawszych polskich choreografek, która w swoich pracach łączy taniec i ruch z praktykami życia codziennego, modą i popkulturą. W stworzonym w żywej współpracy z artystami Polskiego Teatru Tańca spektaklu choreomania - jak nazywano średniowieczne epidemie taneczne - stanie się impulsem do refleksji nad tańcem jako doświadczeniem mogącym ciało uzdrowić lub zatruć. Czerpiąc z różnych technik ruchowych - barokowych tańców dworskich, house’u, krumpu oraz voguingu, twórcy „Trucizny” stawiają pytania o przyjemność tańca i jego moc tworzenia wspólnoty. Pojawiają się nawiązania do „Climaxu” Gaspara Noé czy do rejwowych szaleństw, o których lider zespołu The Prodigy, Keith Flint, śpiewał w piosence „Poison”.Temat epidemii, rozumianej nie tylko jako „taneczna zaraza” nabiera aktualnego wymiaru społecznego. Przypomnijmy, że „Trucizna” została nominowana do tytułu „najlepszy spektakl taneczny” w podsumowaniu sezonu teatralnego 2019 / 2020 „Najlepszy, najlepsza, najlepsi”, przygotowanym przez miesięcznik „Teatr”.

Bilety:
6 czerwca godz. 18.00
7 czerwca godz. 20.00

"45" / Andrzej Grabowski / mat. teatru

11 i 12 czerwca o 20.00 zobaczymy „ 45” - jubileuszowy spektakl Polskiego Teatru Tańca w choreografii Jacka Przybyłowicza, twórcy wywodzącego się z jednego z najlepszych zespołów tańca współczesnego w Izraelu - Kibbutz Contemporary Dance Company. Przybyłowicz wypracował charakterystyczny styl, łączący siłę i dynamikę współczesnego tańca izraelskiego, formalne piękno, przywodzące na myśl technikę klasyczną i nieograniczoną ruchową wyobraźnię, charakterystyczną dla różnych technik contemporary dance. Spektakle Przybyłowicza uderzają wizualnym bogactwem, które współtworzą pozy tancerzy, detale i drobne gesty, kostiumy zaprojektowane przez wizjonerów mody (w przypadku „45” przez Joannę Klimas) oraz finezyjnie wyreżyserowane światło (autorem jest Carsten Wank). Wyestetyzowaną stylizację scenicznego świata uzupełnia muzyka autorstwa Andrzeja Koniecznego i Kacpra Krupy. „45” jest spektaklem przepojonym refleksją filozoficzno - egzystencjalną - to nie tylko opowiedziana ruchem obecnych tancerzy PTT i językiem liczb 45 - letnia historia Polskiego Teatru Tańca, ale też nielinearna opowieść o przemijaniu i o artystach - tancerzach, adeptach ulotnej sztuki tańca, szukających balansu pomiędzy indywidualną ekspresją a rolą w teatralnej zbiorowości.

Bilety:
11 czerwca godz. 20.00
12 czerwca godz. 20.00

UWAGA, UWAGA!
Dziś do północy z kodem: PTT20 bilety na najbliższe spektakle Polskiego Teatru Tańca „Trucizna” i „45” można kupić 20% taniej!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne