EN
2.03.2022, 08:58 Wersja do druku

Poznań. „Calineczka” charytatywnie w Teatrze Animacji

 W sobotę 5 marca 2022 o godzinie 17.00 zagramy spektakl „Calineczka" Artura Romańskiego na podstawie H.Ch. Andersena w reżyserii Artura Romańskiego. Spektakl zagramy charytatywnie, a wszystkie datki z puszek, jakie przekażą Widzowie, trafią do Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Dla chętnych Widzów po spektaklu zwiedzanie Teatru i wizyta w Galerii Lalek.

fot. Jacek Zagajewski/mat. teatru

Calineczka, drobniutka dziewczynka – urodzona w pąku kwiatu – wędrująca w poszukiwaniu własnego świata, podążająca za głosem serca, za marzeniami , pragnieniami… Na motywach baśni Hansa Christiana Andersena powstał tekst i spektakl autorstwa Artura Romańskiego, opowiadający o niezwykłych podróżach maleńkiej bohaterki, jej spotkaniach z barwną galerią postaci: władczą matką Ropuchą, mało bystrym Ropuszysynem, zadufanym w sobie Hrabią Ąszczem, zabieganą Myszą, trochę demonicznym Kretem, życzliwą Jaskółką.

Każde spotkanie pozostawia w Calineczce ślad, ale nic nie zmienia jej decyzji odnalezienia tajemniczej Krainy Elfów…
Przedstawienie musicalowe nasycone jest melodyjnymi, nastrojowymi piosenkami. Kostium – podkreślający niepowtarzalny charakter każdej postaci - i efektowna scenografia czynią spektakl atrakcyjnym zarówno dla młodszej, jak i starszej widowni.

Ważne informacje:
 na wydarzenie obowiązują wejściówki, które będzie można odebrać w kasie Teatru:
- od środy do piątku w godzinach 16.00 - 18.00;
 - w sobotę 5 marca od g. 10.00 do momentu rozpoczęcia wydarzenia - do 17.00;
 - liczba miejsc jest ograniczona
 - koszt wejściówki to dobrowolna wpłata do puszki PCK w kasie Teatru

Wydarzenie jest częścią większego wydarzenia poznańskich artystów POZNAŃ DLA UKRAINY - zachęcamy do udziału i udostępniania informacji w sieci.
Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie Wydarzenia - https://fb.me/e/3L6oacHCP
oraz na stronie www.teatranimacji.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne