EN
7.03.2022, 17:49 Wersja do druku

Poznań. Artyści z Ukrainy i ukraińscy twórcy w cyklu koncertowym „Walczcie – a zwalczycie!”

mat. teatru

Dzieła ukraińskich twórców w wykonaniu m.in. artystów pochodzących z Ukrainy będzie można usłyszeć w ramach nowego cyklu koncertowego Teatru Wielkiego w Poznaniu pt. "Walczcie – a zwalczycie!". Pierwsza odsłona cyklu odbędzie się w niedzielę w poznańskiej Auli Artis.

Teatr Wielki poinformował o rozpoczęciu dystrybucji bezpłatnych wejściówek na wydarzenie. Podczas koncertu Polski Czerwony Krzyż prowadził będzie zbiórkę na pomoc humanitarną Ukrainie.

Jak poinformowała PAP w imieniu teatru Anna Czajkowska-Zimnicka, ideą cyklu, którego nazwa pochodzi z poematu "Kaukaz" Tarasa Szewczenki, jest prezentacja kultury ukraińskiej w jak najszerszym aspekcie.

"Udział w wydarzeniach wezmą artyści z Ukrainy związani z polskimi instytucjami kultury oraz wspierający ich polscy przyjaciele. +Walczcie – a zwalczycie!+ to projekt długofalowy. Z jednej strony zależy nam na propagowaniu kultury Ukrainy, a z drugiej – mamy świadomość, że pomoc osobom dotkniętym wojną musi trwać, że nasze wsparcie musi być procesem" – powiedziała Czajkowska-Zimnicka.

13 marca w Auli Artis wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu: Rusłana Kowal (sopran), Stanisław Kuflyuk (baryton), Piotr Kalina (tenor) oraz Olena Skrok (fortepian) oraz zaproszeni goście.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne