EN
2.02.2022, 11:49 Wersja do druku

Poronin. Zimowe ferie z artystami

Inne aktualności

Spotkanie z aktorem Teatru Witkacego czy Anną Trebunią-Wyrostek z zespołu Trebunie-Tutki, niezliczone warsztaty muzyczne i teatralne. Już po raz kolejny podczas ferii zimowych dzieci i młodzież nie próżnują i uczestniczą w obozie narciarsko-artystycznym.

Pomysłodawcą obozu, który odbywa się w Poroninie, a w którym biorą udział dzieci i młodzież z całej Polski, jest Kama Kępczyńska-Kaleta, animatorka i koordynatorka wielu unijnych projektów, na czele z Erasmusem+. - Myślę, że sukcesem naszego podhalańskiego obozu jest to, że biorą w nim udział młodzi ludzie od 6. do 18. roku życia. Jeden uczy się od drugiego. Edukacja nieformalna, którą potem można wykorzystywać w szkole. Pokazujemy naszym zdolnym uczestnikom alternatywne metody nauki, wykorzystując różne sytuacje czy konteksty - dodaje Karna Kępczyńska.

Program obozu jest bardzo bogaty i ciekawy. Odbywają się warsztaty teatralne prowadzone przez aktorkę Beatę Pszeniczną z Teatru Stefana Żeromskiego w Kielcach. Z uczestnikami obozu spotkał się także Zbigniew Tatar z Teatru Witkacego w Zakopanem. Z kolei Paulina Kuźmińska z Sopotu uczyła młodych artystów malowania na płótnie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dla ducha i dla ciała

Źródło:

Tygodnik Podhalański 27-01-22

Wątki tematyczne