EN
24.07.2020, 12:15 Wersja do druku

Podlaskie. Rusza Wertep!

Objazdowy Festiwal Teatralny Wertep pandemii się nie dał. Startuje w piątek i przez tydzień odwiedzi aż osiem miejscowości. Po raz pierwszy będzie też online!

Wertep to impreza, która ma niepodrabialny piknikowy klimat i daje dużo radości i teatralnych emocji widzom małym i dużym. Od 12 lat plenerowe widowiska za darmo możemy oglądać dzięki pasji Agaty i Dariusza Skibińskich i ich współpracowników ze Stowarzyszenia Pocztówka.

Festiwalowe miejscówki to: piątek - Stary Dwór nad Zalewem Siemianówka, sobota - Orla, niedziela - Narew. 30 lipca - Dubiny oraz Gródek, 31 lipca - Białowieża, 1 sierpnia - Bielsk Podlaski, 2 sierpnia - Hajnówka.

W programie: 15 różnych widowisk z Polski, Hiszpanii, Francji, Niemiec, które łącznie zagrane zostaną 60 razy. Każdego dnia widzowie mogą zobaczyć od 5 do 8 spektakli i koncertów. W większości miejscowości spektakle odbywać się będą w godz. 14-21 (program: wertep-festival.pl).

Ze względu na pandemię, festiwal będzie też inny niż zwykle - obowiązują maseczki i dystans, co oznacza ograniczoną liczbę widzów (max 120 osób na wydarzenie, decyduje kolejność przyjścia). Jest jednak i plus ograniczeń - po raz pierwszy spektakle będą pokazywane na żywo na Facebooku Wertepu. 

Tytuł oryginalny

Rusza Wertep!

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Białystok Nr 172 dodatek Co Jest Grane

Autor:

(moż)

Wątki tematyczne