EN

19.11.2020, 08:55 Wersja do druku

Podlaskie. Nowy budżet wojewódzki

Inne aktualności

W przyszłorocznym budżecie województwa podlaskiego więcej pieniędzy ma być przeznaczonych na transport kolejowy i autobusowy. Zwiększyć się też mają nieco nakłady na ochronę zdrowia, głównie jako zabezpieczenie wkładów własnych do unijnych projektów. Planowane jest też utworzenie 10-milionowego Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.

Zdaniem marszałka podlaskiego z PiS Artura Kosickiego przyszłoroczny budżet województwa podlaskiego – zgodnie z jego projektem – jest „stabilny i prorozwojowy”.

– Stabilny, bo utrzymujemy praktycznie wszystkie działania, które były planowane i realizowane w 2020 r., a prorozwojowy bo przeznaczamy w niektórych dziedzinach dodatkowe środki finansowe – twierdzi Kosicki.

Znów 40 mln zł na drogi

Dochody przyszłorocznego wojewódzkiego budżetu zaplanowano na blisko 546 mln zł, a wydatki na ponad 643 mln zł. Deficyt ma zostać pokryty przychodami pochodzącymi m.in. z zaciągniętych kredytów w kwocie 47 094 330 zł, wolnych środków 40 943 001 zł, przychodów wynikających z rozliczenia środków na realizacje zadań z udziałem środków UE (3 367 600 zł). Zgodnie z zapowiedziami skarbnika województwa Pawła Jungermana, zaplanowano utworzenie rezerw – kryzysową i ogólną (po 5 mln zł). W ramach rezerw ma zostać zostać utworzony 10-milionowy fundusz inwestycyjnego wsparcia gmin i powiatów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Podlaskie. W budżecie wojewódzkim więcej na transport, dużo na drogi. Więcej na szpitale, ale wciąż za mało

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne