EN

26.09.2022, 09:23 Wersja do druku

Podkarpackie. W październiku Teatr Nemno rusza na wędrowkę

Fundacja Teatr NEMNO z Rzeszowa rozpoczyna projekt „Wędrówka z Teatrem NEMNO” realizowany w ramach dofinansowania z budżetu województwa podkarpackiego.

fot. mat. teatru

Głównym założeniem projektu jest stworzenie w pełni wartościowej artystycznie oferty teatralnej dla dzieci i młodzieży, w tym osób ze szczególnymi potrzebami oraz budowę wspólnoty teatralnej w miejscach z ograniczonym dostępem do kultury i sztuki.

Projekt będzie realizowany od 3 do 31 października 2022 roku w czternastu Ośrodkach i placówkach na terenie województwa podkarpackiego: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle, Galeria BWA w Sanoku, Gminny Ośrodek Kultury w Narolu, Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie, Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie, Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy, Zespół Szkół w Trzęsówce, Gminny Ośrodek Kultury w Niwiskach, Gminny Ośrodek Kultury w Lutowiskach, Gminny Ośrodek Kultury w Baligrodzie, Gminny Ośrodek Kultury w Osieku Jasielskim, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku, Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczach.

Podczas objazdu zaprezentowanych zostanie pięć spektakli z repertuaru Teatru NEMNO: „Misiowe przygody”, „Czerwony kapturek”, „Smok wawelski”, „Trzy świnki” i „Cyrk Hrynek” w różnych technikach teatru lalek takich jak marionetka, pacynka czy lalka nastolna.

Oprócz prezentacji spektakli zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne z zakresu różnych echnik teatru lalek. Aktor po każdym spektaklu opowie o procesie powstawania całego spektaklu, specyfiki teatru, konstrukcji i animacji lalkami teatralnymi, jak również publiczność będzie mogła sama spróbować zaanimować lalką teatralną jak i zadać pytania.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać na stronach organizatora: www.teatrnemno.pl oraz www.facebook.pl/teatrnemno.

Źródło:

Materiał nadesłany