EN

2.08.2021, 08:28 Wersja do druku

Podbiła Hollywood przed Joanną Kulig. Dlaczego w Polsce traktowana jest z rezerwą?

Polskie aktorki podbijają Hollywood, a szlaki przetarły im Pola Negri i Joanna Pacuła. Serwisy VOD w Polsce mają w swojej ofercie kilka filmów z Pacułą, dzięki którym łatwo zrozumieć, dlaczego Polką zachwycał się m.in. magazyn "Esquire".

Ostatnio sporo się mówi o sukcesach polskich aktorek i aktorów za Oceanem. Joanna Kulig zagra w komedii romantycznej u boku laureatek Oscara – Anne Hathaway i Marisy Tomei, Piotr Adamczyk występuje w serialu "For All Mankind" z Joelem Kinnamanem, a Tomasz Kot znalazł się w znakomitej obsadzie filmu "Warning", w którym grają też m.in. znana z serialu "Peaky Blinders" Annabelle Wallis i Thomas Jane ("Punisher").

Gdy rodzime gwiazdy odnoszą sukcesy, zawsze wracam myślami do Joanny Pacuły, moim zdaniem jedynej polskiej aktorki, która zbudowała w Hollywood naprawdę imponującą karierę.

W głębokich latach 80. wystąpiła w filmie, który w USA zrobił z niej gwiazdę (chodzi o "Park Gorkiego" z Lee Marvinem i Williamem Hurtem), a w kolejnych dekadach konsekwentnie grała u boku takich postaci jak Billy Zane, Chuck Norris, Steven Seagal, Rutger Hauer, Val Kilmer i Kurt Russell.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Podbiła Hollywood przed Joanną Kulig. Dlaczego w Polsce traktowana jest z rezerwą?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Górna