EN

31.08.2020, 13:33 Wersja do druku

Po premierze Kopciuszka. Zachwycający i zjawiskowy

fot. Bartosz Kruk / mat. teatru

"Kopciuszek" w choreogr. Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka w Kieleckim Teatrze Tańca. Pisze Lidia Cichocka w Echu Dnia.

„Kopciuszek", którego przygotował i pokazał Kielecki Teatr Tańca skrzy się pomysłami i zachwyca. Wielkie brawa dla twórców tego niezwykłego widowiska.

Balet „Kopciuszek", którego premiera odbyła się w ostatni weekend jest trzecią baśnią przygotowaną przez kielecki zespół. Czy można się więc dziwić, że testowane w poprzednich spektaklach pomysły zostały tu rozwinięte i dopracowane do perfekcji?

Elżbieta Pańtak postanowiła rozbudować powszechnie znaną historię dziewczynki zwanej Kopciuszkiem, wykorzystywanej przez macochę i przyrodnie siostry, która dzięki pomocy wróżki spotyka miłość. Jej dobroć zostaje nagrodzona a krzywdy wynagrodzone.

W tanecznym widowisku oglądamy sceny sielskiego dzieciństwa dziewczynki, zabawne sceny z podwórka na którym prym wiedzie domowe ptactwo, ale pojawiają się także rabusie: lisy. Są rozbudowane sceny z kuchni, do której po śmierci rodziców trafia dziewczynka a jej sojusznikami stają się myszy. Są roztańczone, żywiołowe sceny na targu w miasteczku. Pomysłów rozbijających schematy jest w tym spektaklu znacznie więcej i podobały się one widzom, którzy nagradzali je brawami.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Po premierze Kopciuszka. Zachwycający i zjawiskowy

Źródło:

„Echo Dnia” nr 203