EN

26.11.2020, 14:24 Wersja do druku

Płock. Teatr Dramatyczny udostępnia spektakle w internecie

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku  w związku z przerwą w działalności, wymuszoną obostrzeniami pandemii koronawirusa, przygotował dla widzów repertuar, który dostępny będzie w internecie na jego kanałach społecznościowych do końca grudnia.

fot. Waldemar Lawendowski

Anonsując w czwartek internetowy projekt, płocki Teatr Dramatyczny poinformował, że pierwszym spektaklem w tym cyklu będzie "Poskromienie złośnicy" Szekspira w reżyserii Marka Mokrowieckiego. To wielokrotnie nagradzane przedstawienie zostanie opublikowane na kanale YouTube płockiej sceny 27 listopada i będzie tam dostępne do 30 listopada.

Jak zapowiedział Teatr Dramatyczny w Płocku, wśród spektakli w zapisie wideo, które pojawią się w internecie, znajdą się też kolejno: "Pchła Szachrajka", "Proces", "Wujaszek Wania" oraz "Opowieść wigilijna", którą widzowie będą mogli obejrzeć od 21 do 28 grudnia.

W ramach projektu, także w internecie, tym razem na profilu płockiej sceny na Facebooku, odbywać się będą transmisje online spotkań i dyskusji tematycznych z twórcami poszczególnych spektakli. W przypadku "Poskromienia złośnicy" mowa będzie "O walce płci" - 3 grudnia. W nawiązaniu do "Pchły Szachrajki" tematem będzie "Chcecie bajki, oto bajka" - 10 grudnia. "Człowiek i władza" to motyw wiodący, który pojawi się z kolei przy okazji "Procesu" - 17 grudnia.

"Kwarantannę lub izolację czas spędzić w doborowym towarzystwie, bez narażania siebie i innych. Zamiast teatralnego fotela proponujemy Państwu własną kanapę" - zaprasza na internetowe wydarzenia płocka scena. "Spektakle będą udostępniane bezpłatnie, ale jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć nasz Teatr darowizną, to też istnieje taka możliwość" - podkreślono w informacji. Szczegóły, w tym dotyczące repertuaru, dostępne są na internetowej stronie https://www.teatrplock.pl.

Teatr Dramatyczny w Płocku zaznaczył, że oprócz projektu internetowej edycji spektakli w zapisie wideo i spotkań online z twórcami, przygotowuje się jednocześnie do wznowienia działalności scenicznej. Jak podał, aktualnie odbywają się tam próby do nowych premier - "Wszystko o mężczyznach" Miro Gavrana w reżyserii Krzysztofa Prusa oraz "Zamknij oczy i myśl o Anglii" Johna Chapmana i Anthony'ego Marriotta w reżyserii Stefana Friedmanna. Przedstawienia te, jeżeli pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa i ewentualne znoszenie obostrzeń, mają pojawić się na płockiej scenie z początkiem 2021 r.

Źródło:

Wątki tematyczne