EN

20.11.2020, 09:13 Wersja do druku

Płock. "Rodzina" Antoniego Słonimskiego Teatru Szaniawskiego online

fot. Waldemar Lawendowski

Lockdown dla kultury znów wymusza inne sposoby dotarcia do odbiorców. Z propozycji płockiego Teatru Dramatycznego warto skorzystać.

Teatr zaprasza: „Zapraszamy do obejrzenia nagrania spektaklu »Rodzina« w reż. Rafała Sisickiego, który został zarejestrowany w październiku 2019.

Spektakl zostanie udostępniony w piątek, 20 listopada o godzinie 19 i będzie go można obejrzeć do niedzieli, 22 listopada do godz. 23.59. Link do nagrania na YouTube zostanie udostępniony na stronie www.teatrplock.pl i Facebook.com/TeatrPlock”.

„Rodzina” to sztuka Antoniego Słonimskiego. Teatr tak opisuje fabułę przedstawienia: „Pan całą gębą, przesłodzona damulka, przeciętna sympatyczna panna, młody byczek, prawicowy działacz, Żyd z rodzaju siłaczy żydowskich, normalny wojewoda, normalny starosta, stara Żydówka, normalny służący, jego córka, bardzo ordynarny łyk miejski, pani dość ordynarna, ale przystojna, typowy bubek warszawski, weteranka i aktywista lewicowy. Spotkali się w pięknych okolicznościach przyrody, w okazałym, choć podupadającym dworku. Każdy pewny swego pochodzenia i czystości krwi. Każdy głoszący ortodoksyjne przekonania. Co mogło wyniknąć z takiego spotkania?”.

Natomiast w poniedziałek o godz. 18 można będzie zdalnie podyskutować na temat kondycji naszej polskiej wspólnoty, zastanowić się, czy faktycznie wszyscy Polacy to jedna rodzina. Rozmowę poprowadzi Monika Mioduszewska-Olszewska. Dyskusja toczyć się będzie na platformie Zoom, a chętni do udziału w niej mogą się zapisywać pod adresem: [email protected]. Każdy zainteresowany dostanie link do tego spotkania, ale uwaga – nie będzie ono transmitowane.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr płocki zaprasza na spektakl. Gdzie? Do sieci. Przez weekend do obejrzenia satyra na Polskę - "Rodzina"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Płock” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

la

Wątki tematyczne