EN

17.11.2020, 10:29 Wersja do druku

Opolskie. Kto miał otrzymać pieniądze z Funduszu Wsparcia?

Inne aktualności

Fundusz Wsparcia Kultury miał wspomóc sektor kultury, który mocno ucierpiał na kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Wypłata środków z FWK została jednak czasowo wstrzymana. Na pieniądze liczyły rownież stowarzyszenia, artyści i instytucje kultury z Opolszczyzny.

Jak poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o pomoc finansową w ramach utworzonego we wrześniu Funduszu Wsparcia Kultury ubiegało się 2246 podmiotów - samorządowych instytucji artystycznych, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców - prowadzących działalność kulturalną w obszarze teatru, muzyki lub tańca. Po opublikowaniu listy beneficjentów w internecie rozgorzała gorąca dyskusja nt. podmiotów, które dotacje otrzymały.

Emocje budziły zwłaszcza pieniądze przyznane muzyce rozrywkowej, w tym m.in. disco polo. Na przykład 400 tys. zł dostała firma Renata Świerzyńska Bayer Full Impresariat, a 150 tys. zł - Bayer Full Sławomir Świerzyński.

W niedzielę (15 listopada) po godz. 14 minister Piotr Gliński poinformował na Twitterze: "Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat ".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kontrowersje wokół Funduszu Wsparcia Kultury. Kto z Opolszczyzny miał otrzymać pieniądze?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne