EN

10.02.2022, 08:08 Wersja do druku

Opole. Wystawa studentów Wydziału Sztuki UO w Teatrze Lalki i Aktora

Inne aktualności

"Resublimacja" to tytuł wystawy multimedialnej opracowanej przez piętnastu studentów pierwszego roku studiów magisterskich Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Stworzona na podstawie baśni Andersena ma ukazywać ponadczasowość tego dzieła.

Wydział Sztuki UO współpracuje z teatrem już od kilku lat. Studenci na zajęciach przygotowują wystawy, które towarzyszą nowym widowiskom w teatrze.

- W tym roku nasza wystawa odbywa się w ramach współpracy z premierą „Królowa Śniegu" - informuje dr Paulina Ptaszyńska, opiekunka wystawy, dodając: - Studenci przygotowali swoje autorskie dzieła, które są ich odpowiedzią artystyczną na wybrane przez nich wątki z baśni „Królowa Śniegu". Prace są bardzo różnorodne.

Prace nad wystawą trwały od października. Dzięki niej młodzi twórcy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich dzieł szerszej publiczności.

Indywidualne dzieła

Choć studenci pracowali wspólnie w pracowni multimediów, to każdy z nich stworzył własny projekt.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowe spojrzenie na baśń Andersena. Młodzi artyści z UO zapraszają do Teatru Lalki i Aktora na wyjątkową wystawę

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna Wojtasik

Data publikacji oryginału:

09.02.2022