EN

13.10.2020, 15:54 Wersja do druku

Opole. Teatr Kochanowskiego, mimo remontu, już zaczął grać

Inne aktualności

Teatr im. Jana Kochanowskiego do końca roku ma stopniowo uruchamiać kolejne sceny, poczynając od Modelatorni, na której prezentowany będzie repertuar.

Zaprezentowany już został spektakl „Miejskie ziółka" w reżyserii Nataszy Sołtanowicz, który powstał we współpracy z Festiwalem Łódź 4 Kultur, gdzie miał premierę. W październiku ten muzyczny spektakl można zobaczyć na „deskach" w Opolu.

Zakończył się z kolei ostatni etap wspólnych przygotowań z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy do premiery „Króla Leara" Williama Szekspira w reżyserii Anny Augustynowicz. W tytułowej roli wystąpi Mirosław Zbrojewicz, a towarzyszyć mu będą - odwrotnie niż w czasach szekspirowskich - wyłącznie kobiety. Premiera w Opolu planowana jest na 27 listopada.

Co więcej ruszyły już próby do spektaklu „Amator'2020" w reżyserii Norberta Rakowskiego. Przygotowywany w koprodukcji z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach spektakl nawiązuje do filmu Krzysztofa Kieślowskiego. Porusza temat wolności jednostki, za którą niezależnie od czasów musi iść odpowiedzialność za własne wybory. Premiery zaplanowane są na 7 listopada (Katowice) i 20 listopada (Opole).

Z teatrem im. W. Horzycy w Toruniu „Kochanowski" przygotował spektakl „Gargantua i Pantagruel" w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Przedstawienie było już prezentowane toruńskiej publiczności, a na deskach opolskiego teatru - ta przewrotna adaptacja XVI-wiecznej epopei fantastycznej - zagrana zostanie po raz pierwszy w grudniu.

Wówczas odbędzie się też czwarta edycja Opolskiego Maratonu Teatralnego. Podczas wybranego weekendu zaprezentowane zostaną najnowsze produkcje bieżącego sezonu. Z kolei Festiwal Opolskie Konfrontacje Teatralne został przeniesiony na wiosnę 2021 roku.

W tym sezonie zainicjowany zostanie również nowy, trzyletni program Triennale na Scenie Modelatornia, wspierający poszukujących artystów z dziedziny teatru, a także innych twórców zainteresowanych sztukami performatywnymi.

Bilety na spektakle są dostępne online, pod adresem: www.bi-lety.teatropole.pl. Sprzedaż w kasie biletowej trwa od 14 września. Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00, w soboty i niedziele na dwie godziny przed spektaklem. Dojście do kasy wyłącznie przez wejście służbowe teatru.

Tytuł oryginalny

Kochanowski już zaczął grać.

Źródło:

Nowa Trybuna Opolska Nr 240