EN

12.08.2021, 08:58 Wersja do druku

Opole. Ruszyła sprzedaż biletów na Opolskie Konfrontacje Teatralne

Inne aktualności

Po roku przerwy na opolską scenę wracają 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne/Klasyka Żywa. W odnowionym Teatrze Kochanowskiego zobaczymy spektakle m.in. z Krakowa, Poznania, Gdańska czy Lublina.

Opolskie Konfrontacje Teatralne/„Klasyka Żywa" to jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w kraju. Jak przekonują organizatorzy, "konkurs wyrasta z przekonania, że polska literatura dramatyczna to prawdziwa skarbnica czekająca na kolejną falę odkryć, którą chcemy wzbudzić przez zachęcanie do sięgania po teksty rzadko lub wręcz nigdy niewystawiane".

Zaplanowane na jesień 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne zbiegną się z finałem remontu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. W ramach prac powstała nowa elewacja obiektu, a przed wejściem tarasy. Odnowiono Dużą Scenę oraz zmodernizowano Małą Scenę.

- Wierzę, że na początku września będę mógł zaprosić widzów do odnowionej przestrzeni teatru - mówił Norbert Rakowski, dyrektor teatru po opolskiej premierze "Króla Leara" w reżyserii Anny Augustynowicz.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ruszyła sprzedaż biletów na 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne. Jakie spektakle zobaczymy na opolskiej scenie?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.