EN

4.11.2020, 08:32 Wersja do druku

Opole. Przeciąga się remont Teatru Kochanowskiego

Inne aktualności

Urząd marszałkowski podpisał drugi aneks do umowy, który zobowiązuje wykonawcę do zakończenia całej budowy do 31 grudnia. Nie jest jednak pewne, czy i ten termin zostanie zachowany.

Najbardziej widocznym elementem inwestycji jest przebudowa głównej fasady teatru wraz z przyległym otoczeniem. Za jej sprawą wejście główne do placówki będzie się znajdowało w jego części frontowej. Zlikwidowana będzie też „fosa”, a w jej miejsce powstaną tarasy.

Umowę na remont obiektu samorząd podpisał w sierpniu ubiegłego roku. Zgodnie z harmonogramem prac, remont miał się zakończyć w sierpnia 2020 roku. Po drodze pojawiły się jednak komplikacje i termin przesunięto najpierw na jesień, a potem o kolejne miesiące.

Prace do wiosny?

- Cały czas mamy jakieś przesunięcia. Na początku mieliśmy problem z fasadą i ze szkłem, które ma być dobrane. Jest też problem z wentylacją, bo okazuje się, że projekty i budynek, który ma czterdzieści lat, nie do końca się potwierdzają przy układzie wykonawczym. Inne problemy też się na budowie pojawiają ze względu na wiek i wielkość obiektu. Podpisaliśmy drugi aneks do umowy, który zobowiązuje wykonawcę do zakończenia całej budowy do 31 grudnia. Nie jest jednak pewne, czy i ten termin zostanie zachowany, bo zamówiona elewacja jeszcze jest w produkcji - mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za kulturę.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przeciąga się remont Teatru Kochanowskiego. Prace potrwają do końca roku lub dłużej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.