EN
25.07.2022, 08:29 Wersja do druku

Opole. Po sześciu latach do centrum powraca festiwal kultury „Rynek w Ruchu”

Inne aktualności

Teatr Mantikora podczas tegorocznych wakacji organizuje drugą edycję projektu "Rynek w Ruchu". W czasie wydarzeń mieszkańcy Opola mogą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach i pokazach.

– To reedycja wydarzenia z 2016 roku. Wracamy po tak długim okresie ze względu na pandemię, ale też tak długa przerwa była spowodowana tym, że byliśmy pochłonięci spektaklami i innymi projektami. Stęskniliśmy się za opolanami i chcemy się z nimi spotkać na dłużej niż tylko chwilę po przedstawieniu – tłumaczy Natalia Ciępka, prezeska Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora.

Warsztaty są bardzo różnorodne. – Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy wiele wydarzeń plastycznych, ruchowych, cyrkowych i kuglarskich. Celem wydarzenia jest aktywizacja mieszkańców Opola i nauczenie ich nowych umiejętności poprzez zabawę. Jedną z propozycji będą warsztaty rodzinne, gdzie w grupach będziemy robić rzeźby, skręcając ze sobą balony – zapowiada Ciępka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Po sześciu latach do centrum Opola powraca festiwal kultury "Rynek w Ruchu"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna Wojtasik

Data publikacji oryginału:

24.07.2022

Wątki tematyczne