EN
13.11.2021, 15:35 Wersja do druku

Opole. Koncerty, spektakle i ciekawi ludzie

Inne aktualności

Kulturalny listopad wcale nie musi być nudny. Nie tylko w weekend, ale także w kolejnych dniach w mieście wiele się będzie działo. Oto kilka propozycji.

Filharmonia Opolska już w piątek o godz. 19 zaprasza na gitarowy koncert Erlendis Quartet. W programie m.in. utwory Dworzaka, Bacha, Mozarta i Paderewskiego.

Galeria Sztuki Współczesnej w niedzielę o godz. 16 zaprasza na oprowadzanie po wystawie "30 lat Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie".

Instytut Twórczej Fotografii to renomowana marka nie tylko w Republice Czeskiej, ale także w krajach ościennych. Wśród jego studentów nie brakuje znanych nazwisk. Pomiędzy absolwentami instytutu można znaleźć dziekana Wydziału Sztuki i wielu nauczycieli zarówno uniwersytetów, jak i szkół średnich, zwycięzców pierwszych nagród konkursu World Press Photo, zdobywców głównych nagród Oskar Barnack Award i Hasselblad Masters czy nominowanego członka legendarnej agencji Magnum. Są wśród nich twórcy, których prace były wystawiane w Centrum Pompidou w Paryżu, Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie, Muzeum Ludwiga w Kolonii, Metropolitan Museum of Photography w Tokio i innych prestiżowych instytucjach, szefowie galerii fotograficznych oraz kilkudziesięciu fotografów, którzy doskonale radzą sobie na rynku fotografii artystycznej i komercyjnej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kulturalne Opole, czyli co jest grane. Koncerty, spektakle i ciekawi ludzie

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Opole online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

kzg

Data:

12.11.2021 15:09