EN

5.12.2020, 10:05 Wersja do druku

Olsztyn. Teatr Nowy wspiera artystów z regionu. Świąteczny projekt słowno-muzyczny

Nazwa tego projektu to "Kolęduj - My! Warmia - Mazury na święta". Wzięli w nim udział m.in. aktorka Irena Telesz-Burczyk oraz poeta i pisarz Włodzimierz Kowalewski.

W sumie w przedsięwzięcie Teatru Nowego w Olsztynie zaangażowało się ponad dwudziestu artystów z regionu, którzy nagrali płytę z dziesięcioma polskimi oraz warmińsko-mazurskimi kolędami, a także czterema świątecznymi opowiastkami.

Za aranżacje muzyczne odpowiada Maria Rumińska znana m.in. z gry w zespole Shannon. Wśród osób śpiewających znajdują się m. in.: Ania Broda, Łukasz Jędrys, Alicja Kochańska i Marta Andrzejczyk. Z kolei Włodzimierz Kowalewski, Katarzyna Enerlich, Tadeusz Burniewicz oraz Irena Telesz-Burczyk napisali wspomniane opowiastki, w których wracają pamięcią do świątecznych tradycji domowych i rodzinnych anegdot.

Płyta ukaże się przed świętami Bożego Narodzenia, ale jej przedsmak, czyli premierę trzech pierwszych utworów, zaplanowano na 6 grudnia, mikołajki.

Cały krążek będzie można odsłuchać lub pobrać w popularnych aplikacjach muzycznych oraz na stronie internetowej Teatru Nowego w Olsztynie (www.teatrnowywolsztynie.pl). Kolędy zostaną także wyemitowane na antenach rozgłośni radiowych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Olsztyński Teatr Nowy wspiera artystów z regionu. Świąteczny projekt słowno-muzyczny.

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne