EN

31.12.2020, 11:09 Wersja do druku

Olsztyn. Teatr Jaracza na Sylwestra

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie zaprasza do spędzenia ostatniego dnia w roku z naszymi przedstawieniami i filmami, słuchowiskami i reportażami powstałymi w minionych miesiącach w Teatrze.

To niepowtarzalna i bardzo bogata propozycja dla miłośników Teatru, osób zaciekawionych historią „Jaracza”, ale i reportażu. Każda z propozycji powstała z dbałością o szczegół, emocje i stronę techniczną.

Wspomniane przestawienia online , słuchowiska, czytania, filmy będą dostępne bezpłatnie, bez ograniczeń do 3 stycznia.

Zapraszamy do spędzenia ostatnich godzin starego i pierwszych dni Nowego Roku z „Jaraczem”!

SPEKTAKLE w nowych realizacjach telewizyjnych.

„Opętani” - Gombrowicz w wersji light, czyli pyszna zabawa formą i konwencjami od kryminału, romansu i melodramatu po powieść grozy. Spektakl na Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu został wyróżniony nagrodą dla zespołu aktorskiego i za reżyserię dla Igora Gorzkowskiego. 

DOSTĘP TUTAJ

Spektakl w wersji z tłumaczem języka migowego.

DOSTĘP TUTAJ

„Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy – książka nagrodzona Nike. Spektakl zachwycił autora książki, dla tych, którym bliski jest trochę zagubiony, trochę zakompleksiony bohater zmagający się z matką, wspomnieniami z dzieciństwa i np. kobietą na poczcie…

DOSTĘP TUTAJ

„Na tropach Smętka. Pieśń ziemi ma wiele głosów” – Spektakl przygotowany przez Rudolfa Zioło. Pozycja obowiązkowa dla miłośników Warmii i Mazur, zwolenników turystyki poza szlakiem. Świetna ściągawka dla tych, którzy nie potrafią odróżnić Warmiaka od Mazura.

Spektakl dostępny także w wersji z audiodeskrypcją oraz lektorem języka migowego.

Wersja z audiodeskrypcją DOTĘP TUTAJ

Wersja z tłumaczem języka migowego DOTĘP TUTAJ

Wersja oryginalna DOTĘP TUTAJ

„Dulscy. Tragifarsa kołtuńska” - ponadczasowy tekst, wciąż bardzo popularny i atrakcyjny pod względem fabularnym, wyreżyserowany przez Wojciecha Malajkata. Błyskotliwa, inteligentna komedia o hipokryzji. Spektakl został zrealizowany w tradycyjnej formie zapisu widowiska teatralnego.

DOSTĘP TUTAJ

FILMY

„Chwila, która nie powróci” – film nakręcony przez wybitnego polskiego dokumentalistę Andrzeja Titkowa, który pokazuje jak bije zakulisowe serce Teatru Jaracza. 

DOSTĘP TUTAJ

„Film o Studium Reportażu” - podsumowanie roku działalności fenomenalnego Studium Reportażu i jego uczestników. O warsztatach pisał m.in. miesięcznik „Teatr” i „Duży Format”. 

DOSTĘP TUTAJ

CZYTANIA PERFORMATYWNE DO OGLĄDANIA

„Wilki” Adama Wajraka w reżyserii Barbary Święcickiej. Wciągająca i wzruszająca opowieść o wilkach, ale i euforii towarzyszącej zbliżaniu się człowieka do zwierzęcia.
Była „biegnąca wilkami”, był „tańczący z wilkami”, a w Jaraczu są kobiety czytające „Wilki”. 

DOSTĘP TUTAJ

„Dotknąć” Agnieszki Porowskiej w reżyserii Barbary Święcickiej. W tej historii najważniejsi są bohaterowie – poznajcie Olsztyn razem z nimi tak jak Agnieszka Porowska, która poszła za niewidomymi, dała się poprowadzić Kasi i Danielowi. Tekst powstał w ramach Studium Reportażu. 

DOSTĘP TUTAJ

TEKSTY DO CZYTANIA:

Osiem reportaży napisanych w ramach Studium Reportażu wydanych w bibliofilskiej oprawie graficznej prof. Macieja Buszewicza. Każdy tekst jest o czymś innym, a wszystkie wywodzą się z Warmii i Mazur. W kolejności alfabetycznej:

Karol Fryta „Siedem rozmów u źródła”

DOSTĘP TUTAJ

Katarzyna Guzewicz „Zwierzolub kocha trójłapki”

DOSTĘP TUTAJ

Joanna Kiewisz-Wojciechowska „Dzień matki zaginionej”

DOSTĘP TUTAJ

Agnieszka Porowska „Dotknąć”

DOSTĘP TUTAJ

Martyna Siudak „Obrona kościoła w Wejsunach”

DOSTĘP TUTAJ

Izabela Stadniczeńko „Już do was nie przyjdę”

DOSTĘP TUTAJ

Beata Szady „Rozmowa, której nie było”

DOSTĘP TUTAJ

Wioletta Wróbel „Czego oczy nie widzą”

DOSTĘP TUTAJ

AUDIOBOOKI 

Aktorskie interpretacje tekstów reporterskich napisanych w ramach Studium Reportażu. Z pierwszego dowiadujemy się o co proszą pielgrzymi przybywający do Gietrzwałdu. W drugim poznajemy splątane losy rodzin mieszkających w Gutkowie. Trzeci tekst idzie śladem Małgorzaty Szejnert i jej reportażu z lat 70. "Wieś jak ziarenko", odwiedzając Wejsuny. W czwartym przybliżamy historię mazurskich losów.

Karol Fryta „Siedem rozmów u źródła", czyta Marian Czarkowski

DOSTĘP TUTAJ

Izabela Stadniczeńko „Już do Was nie przyjdę", czyta Marta Markowicz 

DOSTĘP TUTAJ

Martyna Siudak „Obrona Kościoła w Wejsunach”, czyta Milena Gauer

DOSTĘP TUTAJ

Beata Szady „Rozmowa której nie było” , czyta Marzena Bergmann

DOSTĘP TUTAJ

WYKŁAD

Filip Springer, wybitny reporter zajął się tematem wielkim jak krajobraz. Dla nas przygotował mowę reporterską pt. „Czytanie krajobrazu Warmii i Mazur”. Springer mówi ciekawie nie tylko dla projektantów i lokalnych patriotów.

DOSTĘP TUTAJ

SŁUCHOWISKO

„Kubuś Fatalista i jego Pan” Denisa Diderota w reżyserii Cezarego Ilczyny. Urocza, zabawna, mądra powiastka filozoficzna, która nie traci na aktualności. 

DOSTĘP TUTAJ

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne