EN

3.09.2020, 08:17 Wersja do druku

Olsztyn. Szykuje się konkurs na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek

Inne aktualności

Urząd Miasta poinformował o zamiarze ogłoszenia konkursu na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Niedawno urząd miasta w Olsztynie poinformował o zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Lalek.

- Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem informację o zamiarze przeprowadzenia konkursu należy podać najpóźniej rok przed upływem kadencji dyrektora instytucji artystycznej. Obecna umowa kończy się 31 sierpnia 2021 r. - wyjaśnia Patryk Pulikowski z biura prasowego urzędu miasta.

Oznacza to, że konkurs jest planowany, ale nie dojdzie do niego zbyt szybko. Nie wiadomo też, jakie kwalifikacje będą wymagane od kandydatów. - Na tę chwilę nie zostały jeszcze określone warunki konkursu. Ten musi zostać ogłoszony przed końcem lutego - zaznacza Pulikowski.

Obecnie dyrektorem Teatru Lalek jest Andrzej Bartnikowski. Obecny dyrektor będzie mógł wystartować w planowanym postępowaniu konkursowym.

Dodajmy, że OTL boryka się obecnie z dużymi problemami finansowymi, a także lokalowymi. Brak odpowiedniej sali dla widowni sprawia m.in., że nie są w pełni wykorzystywane możliwości tej placówki. Także zaplecze socjalne i magazynowe nie spełnia już dawno wymagań stawianych przed nowoczesnymi placówkami kultury.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Szykuje się konkurs na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Kurs