EN

14.10.2022, 08:38 Wersja do druku

Olsztyn. Dziś pokaz finału rezydencji artystycznej Olsztyńskiego Teatru Tańca

14 października 2022 (piątek), o godz. 17:00 w siedzibie Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA przy ul. Smętka 28a, odbędzie się finał rezydencji artystycznej Olsztyńskiego Teatru Tańca, realizowanej przez Jana Saratę podczas 2-tygodniowego pobytu w Olsztynie.

Razem z zaproszoną widownią będziemy mogli zobaczyć materiał w formule work in progress pt. “Teraźniejszość za chwilę stanie się historią”.

Zdaniem autora jest to zbiór widokówek z naszego miasta. Inspiracje zbierane podczas moich podróży i doświadczeń przestrzeni miejskiej mają swoją konkluzję w działaniu scenicznym, mieniącym się od form. Próbuje  on zrozumieć miasto przez czucie go tu i teraz, równocześnie zapraszając jego historię do nadania komentarza temu doświadczeniu. W swojej pracy kierował się poznawaniem przestrzeni nie tylko przez zmysł wzroku i to chciał przełożyć na doświadczenie widzów i widzek.

Pokaz będzie połączeniem projekcji filmowej oraz pokazu performatywnego artysty na żywo.

Udział w pokazie jest bezpłatny. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Uwaga! Ilość miejsc na widowni jest ograniczona.

Działania realizowane są w ramach projektu “OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.

Źródło:

Materiał nadesłany