13.10.2021, 10:07 Wersja do druku

Olecko. Sztama, 42. spotkania ze sztuką

Spotkania ze Sztuką „Sztama" to olecka legenda, tradycja i wielkie święto. Cztery generacje publiczności oglądały na tym festiwalu najlepsze przedstawienia z różnych teatralnych nurtów: amatorskiego, alternatywnego, impresaryjnego i dramatycznego.

W tym roku podczas 42. Spotkań ze Sztuką (zobaczymy przedstawienia Teatru Delikates (dla dzieci), Fundacji Nowe Formy, olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, oraz warszawskiej Kompanii Teatralnej. Tradycyjnie imprezę rozpocznie „Sztama dzieciom".

W czwartek 14 października (godz. 9 i 11) Teatr Delikates zaprezentuje spektakl „Jak Wiesiek i Czesiek znaleźli apetyt". Teatr Delikates zawsze traktuje młodych widzów z należytym szacunkiem, więc będzie za jednych zamachem i mądrze, i śmiesznie.

W piątek 15 października o godz. 17 Fundacja Nowe Formy wystawi autorski spektakl Rafała Pyki „Obiecuję, obiecuję ci", który opowiada o losach kobiety i mężczyzny skazanych na życie w pojedynkę, samotność nawet u boku drugiego człowieka. Z kolei o 18.30 odbędzie się otwarcie wystawy „Prymitywiści", na której zobaczymy prace artystów nieprofesjonalnych tworzących w nurt Art Brut (m.in. Oscar de Mejo, Jovan Obican, Nikifor, Henryk Żarski).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wyjątkowa uczta teatralna Olecko, 14-17 października

Źródło:

Gazeta Olsztyńska nr 228