EN
29.07.2020, 09:09 Wersja do druku

Nałęczów. "Viva il Cantare" - Festiwal Sztuki Wokalnej

mat. organizatora

W dniach 1-9 sierpnia w Nałęczowie odbędzie się tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wokalnej i Letniego Kursu Wokalnego "Viva il Cantare".

Tegoroczną edycję Festiwalu zainaugurują dwa koncerty sakralne w niedzielę, 2 sierpnia. O godz. 12.45 zostanie zorganizowany koncert w Kościele pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy, natomiast na godz. 15 zaplanowano koncert w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie.

Kolejne koncerty zrealizowane zostaną w następny weekend. 7 sierpnia o godz. 19 na scenie plenerowej przed Nałęczowskim Ośrodku Kultury uczestnicy V Kursu Wokalnego wykonają Operową Galę Młodych.

Z kolei w sobotę, 8 sierpnia o godz. 16 w NOK zostanie zorganizowany kameralny koncert. Finał Festiwalu zaplanowano na niedzielę, 9 sierpnia na godz. 19.30.

Na scenie przy Termach Pałacowych w Parku odbędzie się Nadzwyczajna Gala Najpiękniejszych Arii, Duetów i Piosenek Świata. Wystąpią m.in. sopranistki Aleksandra Hofman, Anna Potyrała-Listwon i Ae Ran Kim, baryton Witold Żołądkiewicz oraz Dyrektor Artystyczny Festiwalu, tenor Leszek Świdziński. Wystąpią również artyści Fundacyjnej Sceny Młodych.

Udział w koncertach jest bezpłatny, obowiązują jednak karnety wstępu do odbioru w NOK.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

29.07.2020

Wątki tematyczne