EN

11.06.2021, 14:03 Wersja do druku

Nałęczów. Rozpoczyna się Festiwal Literacki Lalka

Inne aktualności

Tęskniliśmy za takimi newsami - w piątek rozpoczyna się Festiwal Literacki Lalka w Nałęczowie. Na jego program złożą się publiczne czytania, spotkania autorskie z pisarzami, dyskusje wokół literatury, spektakle teatralne i warsztaty dla dzieci - napisano na Twitterze Instytutu Książki (IK).

"W Parku Zdrojowym w Nałęczowie rozpoczyna się w piątek Festiwal Literacki Lalka. Impreza potrwa do niedzieli" - poinformowano na stronie IK.

Jak wyjaśniono, "przez trzy dni festiwalu publiczność będzie miała okazję wysłuchać fragmentów dzieł literackich w interpretacji uznanych aktorów i lektorów".

Na program festiwalu, obok czytań na żywo, złożą się spotkania autorskie z cenionymi pisarzami, dyskusje wokół literatury, spektakle teatralne oraz warsztaty dla dzieci.

Wśród zaproszonych do Nałęczowa gości znajdują się, m.in.: Anna Seniuk, Krystyna Czubówna, Ewa Dałkowska, Krzysztof Wakuliński, Jerzy Zelnik, Przemysław Tejkowski, Monika Piątkowska i Mikołaj Łoziński.

Więcej informacji i program festiwalu znaleźć można na stronie: rynek-ksiazki.pl


Organizatorem wydarzenia jest Nałęczowski Ośrodek Kultury, a jego nazwa nawiązuje do jednego z najsłynniejszych dzieł literatury polskiej autorstwa Bolesława Prusa, którego muzeum znajduje się w Nałęczowie.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło:

PAP

Autor:

Grzegorz Janikowski

Data publikacji oryginału:

11.06.2021

Wątki tematyczne