EN

16.11.2020, 11:33 Wersja do druku

Na drugi lockdown byłem gotowy, zrobiłem oszczędności

fot. Mat. teatru

- Cała ta akcja z Funduszem Wsparcia Kultury nie została dobrze zaplanowana i przemyślana. Nie można ot tak po prostu wrzucić w jeden algorytm wszystkich twórców kultury. A teraz na dodatek wypłaty zostały wstrzymane, co jest już kompletnie absurdalne - mówi Marcin Januszkiewicz, aktor i muzyk

W czasie pierwszego lockdownu Marcin Januszkiewicz, aktor, muzyk, znany m.in. ze spektakli Agnieszki Glińskiej, Macieja Englerta, autor przedstawienia "Osiecka po męsku", napisał na Facebooku, że sytuacja zmusiła go do podjęcia pracy radykalnie odmiennej niż dotychczasowa.

"Drodzy, czasy mamy jakie mamy, ale powiem Wam - zaczyna mnie dziwić jak wielu ludzi dookoła nie zdaje sobie sprawy z tego, że świat jaki znaliśmy do tej pory się już skończył i nie wróci. I że nic nam się nie należy, żadna manna z nieba nie spadnie. (...) Do roboty. Walczcie. O siebie i o swoich bliskich. I o pracę też. Póki ona jeszcze jest". Porzucił wtedy tymczasowo teatr i zaczął pracę w firmie dostarczającej przesyłki.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Aktor, który musiał pracować jako kurier: Na drugi lockdown byłem gotowy, zrobiłem oszczędności

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne