EN
10.02.2022, 08:36 Wersja do druku

Małopolska. Kuratorium miało odwołać spektakl po interwencji rodzic

Inne aktualności

Posłanka Platformy Obywatelskiej Kinga Majewska opublikowała na Twitterze fragment książki, której autorką jest matka dziecka z niepełnosprawnością. Wynika z niego, że do szkoły zaproszono teatr, który "opowiadał o inności i tolerancji". Jeden z rodziców miał uznać "tolerancję" za podejrzane słowo i zgłosić sprawę do małopolskiego kuratorium. "Na podstawie tego donosu dyrektorka została zmuszona odwołać przedstawienie" - czytamy.

Krystyna Szumilas zapowiedziała sprawdzenie tego przypadku. 4 Posłanka KO Kinga Majewska opublikowała wpis, z którego wynika, że po interwencji jednego z rodziców odwołano spektakl, który miał na celu opowiedzenie o "inności oraz tolerancji" po tym, jak jeden z rodziców uznał słowo tolerancja za podejrzane.

Posłanka uważa, że po wprowadzeniu "lex Czarnek" tego typu sytuacje będą miały miejsce znacznie częściej. - W tym przypadku jeden anonimowy donos wystarczył, aby wywołać "efekt mrożący" - powiedziała w rozmowie z natemat.pl. Małopolska. Kuratorium nie pozwoliło na spektakl.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Małopolska. Kuratorium miało odwołać spektakl po interwencji rodzica. Wszystko przez słowo "tolerancja"

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Izabela Nestioruk

Data publikacji oryginału:

09.02.2022

Wątki tematyczne