EN

13.11.2020, 08:28 Wersja do druku

Lublin. Zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców z Warsztatami Kultury

Inne aktualności

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają dzieci i ich rodziców do udziału w weekendowych zajęciach edukacyjnych, które zostaną przeprowadzone za pośrednictwem Internetu. Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę.

W sobotę na godz. 11 organizatorzy zaproszą dzieci w wieku 7-8 lat na zajęcia tworzenia plakatów inspirowanych twórczością polskich artystów - Wojciecha Zamecznika i Jana Lenicy. Zajęcia poprowadzi Łukasz Majewski.

Tego samego dnia o godz. 14 Majewski poprowadzi kolejne warsztaty dotyczące plakatu, tym razem dedykowane dzieciom w wieku 12-13 lat. Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się z Minimalizmem, nurtem w sztuce, który rozwinął się w latach  60. i stworzą plakaty jak najprostsze w swej formie i jednocześnie najbardziej wymowne.

Z kolei w niedzielę o godz. 11 odbędą się warsztaty pt. "Robimy książkę wg Franciszki Themerson" dla młodszych dzieci i rodziców. - Dowiemy  się też w jaki sposób projektuje się książki i z czego muszą się one składać. Podpatrzymy jak rysowała pani  Franciszka i jak bawiła się z literami. A na koniec sami zrobimy książkę - zachęcają organizatorzy. Zajęcia poprowadzi Ewa Solarz.

Wszystkie zajęcia będą odbywały się na platformie ZOOM. Link do danego wydarzenia zostanie udostępniony zarejestrowanym uczestnikom. Zapisy poprzez formularze dostępne na stronie internetowej Warsztatów Kultury.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców z Warsztatami Kultury

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

13.11.2020