EN

26.08.2021, 09:24 Wersja do druku

Lublin. XXVI Konfrontacje Teatralne pod hasłem "Widzieć chcę więcej"

Tegoroczna edycja festiwalu Konfrontacje Teatralne odbędzie się pod hasłem "Widzieć chcę więcej" w dniach 23.09 -25.10.2021.

fot. mat. organizatora

Konfrontacje Teatralne to w tym roku przede wszystkim prezentacja znakomitych spektakli, specjalnie wyselekcjonowanych dla lubelskiej publiczności. W programie znalazły się spektakle kameralne, które w ostatnich latach nie dały się przyćmić przez monumentalne produkcje. Pandemia sprawiła, iż poszukamy w teatrze wyciszenia, kameralności, dystansu oraz szczególnie dla nas ważnych - tematów społecznych.

W trakcie miesiąca trwania festiwalu zobaczymy m.in. "Apokalipsę" Michała Borczucha z Nowego Teatru w Warszawie.

Po raz pierwszy na jednym festiwalu zostaną zaprezentowane dwie adaptacji powieści Édouarda Louisa, jednego z najważniejszych francuskich pisarzy młodego pokolenia.

W programie znalazł się "Koniec z Eddym" Anny Smolar oraz znakomita "Historia przemocy" Eweliny Marciniak.

Lubelska publiczność zobaczy też "Fatalistę. Singerowską Historię w V Aktach" - spektakl ze stołecznego Teatru Dramatycznego. Tekst napisany przez wybitnego dramaturga - Tadeusza Słobodzianka, stanowi zamknięcie trylogii obejmującej prezentowane przez nas przedstawienia, tj. "Naszą klasę" i "Historię Jakuba".

Zobaczymy także: "Ginczanka. Przepis na prostotę życia" z Łaźni Nowej, "Nora lubelskiego" Teatru im. J. Osterwy i spektakl Weroniki Szczawińskiej "Po prostu". W programie znalazły się także dwie produkcje Konfrontacji Teatralnych powstałe w ramach zeszłorocznego cyklu "I co dalej?": "Idę" Anny Gryszkówny ze wspaniałą Anną Moskal i "Bezmatek" Marcina Libery.

Nie zabraknie też wydarzeń nieco luźniej traktujących teatralną konwencję - koncertów Siksy oraz projektu Teraz Poliż z muzyką Wojtka Blecharza oraz wyjątkowych spotkań - także online.

26. KONFRONTACJE TEATRALNE

23 września - 25 października 2021

Tytuł oryginalny

Festiwale Konfrontacje Teatralne w Lublinie. "Widzieć chcę więcej"

Źródło:

www.tokfm.pl
Link do źródła