EN

16.09.2020, 13:22 Wersja do druku

Lublin. XXV Konfrontacje Teatralne wkrótce

Jubileuszową edycję Konfrontacji Teatralnych pod hasłem „Czas krytyczny / Kairos. Niemożliwe się zdarza” zainauguruje opolski  spektakl  "Mistrz i Małgorzata" w inscenizacji Janusza Opryńskiego, który  zobaczymy  w niezwykłej scenerii Zamku Lubelskiego.

"Mistrz i Małgorzata" z Teatru Kochanowskiego w Opolu/mat. teatru


Spektakl Janusza Opryńskiego ściśle koresponduje z tegorocznym hasłem Festiwalu. Reżyser opowiada o „szczególnym czasie”, w którym dochodzi do „niezwykłego spotkania”. Czas realny otwiera się na interwencję mitycznych postaci, które bezpośrednio wpływają na losy głównych bohaterów spektaklu.

Czy w świecie bez Boga jest miejsce dla Szatana? Woland oraz jego tajemnicza świta przybywają do radzieckiej Rosji lat 30 XX w. Do świata pełnego opresji, w którym metafizyczny handel z Diabłem zdaje się jedyną realną szansą na odzyskanie wolności. Nic nie jest jednak za darmo, tak jak nic nie jest dane człowiekowi raz na zawsze. Jak nasza dzisiejsza rzeczywistość przejrzy się w „Mistrzu i Małgorzacie”?

Inscenizacja Janusza Opryńskiego pozwala na nowo odkryć pociągającą złożoność świata Michaiła Bułhakowa. Świata, w którym światło nie może istnieć bez ciemności, tak jak dobro nie narodzi się bez zła.

Bilety na spektakl dostępne online i w kasie Centrum Kultury.
Spektakl 25 września tłumaczony na Polski Język Migowy (sprawdź informacje o dostępności).

25. Konfrontacje Teatralne: Mistrz i Małgorzata
Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu

25, 26 września 2020, godz. 19:00
dziedziniec Zamku Lubelskiego

W czasie wydarzeń Festiwalu będziemy dbać o bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak i artystów i realizatorów. Wydarzenia są organizowane zgodnie z bieżącymi zaleceniami reżimu sanitarnego.
Prosimy o wcześniejsze przybycie – każdy uczestnik będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia.
Konieczna będzie dezynfekcja rąk przed wejściem na teren wydarzenia, utrzymywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczki.
Regulamin funkcjonowania Centrum Kultury w Lublinie w związku z organizacją imprez i wydarzeń kulturalnych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

16.09.2020

Wątki tematyczne