EN

9.10.2020, 13:54 Wersja do druku

Lublin. Wystawa "Wierny Osterwie"

Wystawę poświęconą Włodzimierzowi Wiszniewskiemu będzie można podziwiać w foyer Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie od 9 października. Otwarcie wystawy zaplanowano na godz. 17.

mat. teatru

Zmarły przed rokiem W wieku 85 lat Włodzimierz Wiszniewski był wielką postacią polskiego kina i teatru. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", występował m.in. w "Zemście" i "Wesołych Kumoszkach z Windsoru". Przez lata związany był jednak przede wszystkim z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, w którym występował ponad 50 lat.

- Zmieniały się teatralne mody i style a on potrafił się w nich z sukcesem odnajdywać. Dziesiątki wspaniałych ról, tysiące wspomnień, szereg epizodów z jego udziałem, które przeszły w anegdocie do historii naszej sceny. Przez lata wzruszał, śmieszył i rozczulał - opowiadają organizatorzy wystawy poświęconej Wiszniewskiemu, którą będzie można podziwiać w siedzibie teatru od piątku.

Na wystawie będzie można zobaczyć wiele zdjęć ze sztuk w których występował, osobiste pamiątki teatralne Włodzimierza Wiszniewskiego i szereg wartych poznania ciekawostek z życia aktora.

Tytuł oryginalny

Wystawa "Wierny Osterwie"

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik