EN
14.05.2022, 08:56 Wersja do druku

Łódź. Wiosła Kultury 2022. Dorota Ignatjew wśród nominowanych

Wielki koncert, animacja, wystawy, książki, nowa energia na scenach Teatru Nowego - o tym w ostatnich miesiącach było głośno. Wiosło Kultury w kategorii wydarzenie wskaże kapituła.

Dorota Ignatjew za skierowanie Teatru Nowego na nowe artystyczne ścieżki

- Teatr Nowy, jak cały czas powtarzam, to znaczy: wolny artystycznie, współczesny i otwarty. Jeśli literatura polska, to w europejskim kontekście. Moim marzeniem jest, żeby starczyło mi i zespołowi energii i funduszy na rozbuchanie tego miejsca - tak mówiła Dorota Ignatjew w rozmowie z "Wyborczą", gdy na początku 2021 roku objęła dyrekcję w Teatrze Nowym w Łodzi.

I ten cel udało jej się osiągnąć w 100 procentach.

Kierowany przez Dorotę Ignatjew Teatr Nowy w Łodzi stawia na młodych twórców, nie boi się artystycznych wyzwań i konfrontacji z publicznością.

Świetną decyzją było zaproszenie do współpracy Remigiusza Brzyka, który został kuratorem programu "Nowy i Młodzi". Łódzki teatr oddaje im Małą Scenę, a premiery, jakie realizują w Nowym młodzi to teatr, który zadaje pytania. Na czele z niepokojąco aktualnym spektaklem "1968. Biegnij, mała, biegnij" i mierzącą się z polskimi przywarami "Ludową historią Polski". Bo, jak mówiła Dorota Ignatjew: "Trzeba rozgrzać zespół, żeby był gotowy na artystyczne bungee".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wiosła Kultury 2022. Nominacje w kategorii wydarzenie. Wszystko, co najważniejsze

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.