EN

12.07.2021, 10:33 Wersja do druku

Lublin. Wakacje w Andersenie

To był trudny rok szkolny dla uczniów, ale trudny sezon również dla teatru. W przekraczaniu własnych granic i wychodzeniu z pandemicznego marazmu pomagał młodzieży zakończony w weekend wakacyjny projekt „Labirynt czułości” w Teatrze Andersena. Sam teatr przez pandemię wydłużył sezon i oprócz spektakli, które można oglądać w Lublinie do końca lipca, od wtorku rusza w trasę po regionie.

Inspiracją dla projektu „Labirynt czułości” była przestrzeń w jakiej działa obecnie Teatr Andersena, czyli budynek Centrum Spotkania Kultur, dla osób pierwszy raz go odwiedzających, często stanowiący swoisty labirynt korytarzy. – Zaprosiliśmy młodzież już pierwszego dnia, żeby się zgubić w tym labiryncie, sprawdzić jakie tajemnice kryje ten budynek i jak się w nim czujemy – wyjaśnia Małgorzata Adamczyk z Teatru Andersena, koordynatorka projektu.

Przez dwa tygodnie kilkanaście osób brało udział w warsztatach plastycznych, muzycznych, ruchowych, pedagogiczno-teatralnych i animacyjnych. – Nie chcieliśmy, żeby dzieci uczyły się konkretnych nut, słów, żeby to był jakiś skomplikowany scenariusz. Instruktorzy dali młodzieży pewne narzędzia teatralne, przez które można wyrazić siebie, a to co można zobaczyć na pokazie finałowym to tylko ich twórczość – dodaje Adamczyk.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wakacje w Andersenie. Teatr, który wyciąga ze strefy komfortu

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Wątki tematyczne