EN

26.04.2021, 08:58 Wersja do druku

Lublin. Teatr Stary chce uniknąć zaskoczenia i ma już gotowy repertuar

Inne aktualności

Teatr Stary w Lublinie przygotowuje się do kolejnego już w tym roku otwarcia. Jeśli pandemia znów nie pokrzyżuje planów, to wiosną widzowie obejrzą m.in. trzy spektakle i wysłuchają 15 koncertów. Tradycyjnie będzie też kino, spotkania i propozycje dla najmłodszych. Pisze Tomasz Kowalewicz w Gazecie Wyborczej-Lublin.

Niepewność to słowo opisujące najlepiej trwającą od roku sytuację w instytucjach kultury. Poprzednie odmrożenie - choć i tak utrzymane w ścisłym reżimie sanitarnym - obowiązywało niewiele ponad miesiąc. Co prawda rząd nie ogłosił jeszcze kolejnego powrotu, ale wiele instytucji kultury, wsłuchując się w komunikaty rządowe, jest zdania, że nastąpi to zaraz po długim weekendzie majowym. By uniknąć zaskoczenia, już teraz przygotowują repertuar na najbliższe miesiące. Wśród nich jest także Teatr Stary w Lublinie.

Psychozy polskiego społeczeństwa

Pierwszym po przerwie wydarzeniem będzie zaplanowane na 4 maja spotkanie z cyklu "Bitwa o kulturę". Grażyna Lutosławska porozmawia z Ludomirem Franczakiem, Magdaleną Franczak i Katarzyną Krakowiak m.in. o tym, jak jak wygląda rzeźba z dźwięku i czy w naszej relacji z rzeczywistością nie nadużywamy wzroku?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Stary chce uniknąć zaskoczenia i ma już gotowy repertuar. Pierwsze spotkanie z widzami na początku maja

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Kowalewicz

Data publikacji oryginału:

26.04.2021 07:17

Wątki tematyczne