EN

14.10.2020, 10:13 Wersja do druku

Lublin. Teatr Andersena na Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela Teatr Andersena przygotował niespodziankę dla klas szkolnych i grup przedszkolnych w postaci obejrzenia spektaklu on-line i uczestniczeniu w warsztacie bez wychodzenia z sali lekcyjnej.

fot. Przemysław Bator / mat. teatru

Przygotowaliśmy dla zainteresowanych możliwość zakupu (1) spektaklu i/lub (2) warsztatu on -line prowadzonego przez Małgorzatę Adamczyk – pedagoga teatralnego za pośrednictwem programu do spotkań on-line ZOOM. Wystarczy kupić bilet grupowy za pośrednictwem Bilety24.pl, zainstalować program do spotkań on-line ZOOM, przygotować komputer i rzutnik u siebie w klasie i czekać na spotkanie z nami.

  1. Spektakl pt. „Dziób w dziób” w reżyserii Elżbiety Depty jest współczesnym dramatem autorstwa Maliny Prześlugi. Opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza. Plany krzyżuje im pojawienie się wróbla Przemka, który bardzo chciałby dołączyć do Bandy i stać się jednym z gołębi. Jednak czy wróbel może kiedykolwiek zostać gołębiem?

Historia porusza bardzo aktualne tematy budowania poczucia wspólnoty, miejsca dla inności w grupie i konfliktu wartości. Wciągająca akcja i komediowy nastrój utworu sprawia, że jest on przeznaczony dla widzów w różnym wieku. Spektakl dla dzieci od 6 lat.

Wymagania techniczne:

  • komputer, duży monitor, głośnik
  1. Warsztat on-line do spektaklu „Dziób w dziób”

Po spektaklu bohaterowie – Mariola i Przemek spytają Was nie tylko o wrażenia, ale również o to, czym jest odrzucenie, inność, współpraca w grupie. Zdefiniujemy, czym jest „banda” i czy my jako klasa możemy ją tworzyć, jakie zasady będą obowiązywały w naszej grupie, co nas będzie charakteryzować. Podczas spotkania sprawdzimy też, jakie typy lalek zostały wykorzystane w spektaklu oraz sprawdzimy, czy wykorzystując skarpetkę możemy stworzyć swój mini teatr w klasie. Prowadzenie: Małgorzata Adamczyk – pedagog teatralny.

Wymagania techniczne:

  • zainstalowany program do spotkań on-line ZOOM
  • wyświetlenie warsztatu przy wykorzystaniu dużego monitora lub ekranu monitora
  • podłączenie do kamery internetowej, tak aby prowadzący mógł widzieć uczestników warsztatu

Przygotowanie do warsztatu:

  • skarpetka dla każdego uczestnika warsztatu, duży arkusz papieru (format B1 lub B2), marker

Cennik

  1. spektakl – 200 zł (grupa)
  2. warsztat – 100 zł (grupa)

(1 + 2) warsztat + spektakl 300 zł

Kontakt

Dział Organizacji Widowni – Beata Saj, tel.: 502 663 873 i Tomasz Tylus , tel.: 691 910 201, e-mail: [email protected] lub bezpośrednio przez Bilety24.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

14.10.2020

Wątki tematyczne