EN

13.10.2020, 08:51 Wersja do druku

Lublin. Taniec w mistrzowskim wydaniu w Centrum Kultury

Inne aktualności

Październik w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) przebiega przede wszystkim pod znakiem tańca. W najbliższych dniach będzie można m.in. zobaczyć spektakl Polskiego Teatru Tańca oraz wziąć udział w wyjątkowych warsztatach - pisze Damian Drabik w Dzienniku Wschodnim.

W ramach projektu Polska Sieć Tańca 16 października o godz. 19 odbędzie się pokaz nagradzanego spektaklu "Fabula Rasa" z choreografią Macieja Kuźmińskiego. - Portretując kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, Kuźmiński sięga po twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki oraz szkic literacki jednego z polskich "twórców przeklętych" — Edwarda Stachury - opowiadają organizatorzy pokazu.

Na to wydarzenie Centrum Kultury zaprosi do siedziby Chatki Żaka przy ul. Radziszewskiego 16. Bilety na wydarzenie kosztują 15 i 20 zł.

W dniach 17-18 października w CK odbędą się warsztaty z obstruction technique z Mikołajem Karczewskim kierowane do doświadczonych tancerzy. Koszt udziału: 60/70 zł.

Z kolei tancerzy z doświadczeniem w dziedzinie tańca współczesnego organizatorzy zapraszają na warsztaty w ramach projektu Przestrzenie Sztuki. Przez 4 dni będzie trwał coaching z Arno Schuitemakerem – jednym z najciekawszych holenderskich choreografów. Wydarzenie w dniach 27-30 października. Koszt: 120 zł.

Nie zabraknie też propozycji dla pasjonatów filmów o tańcu. W ramach Kina Mistrzów Tańca 26 października o godz. 19 będzie można zobaczyć produkcję "Cunningham. Choreograf współczesności". Cunningham to legendarny amerykański tancerz, jeden z największych choreografów XX wieku, rewolucjonista i wizjoner na miarę Wacława Niżyńskiego.

Ponadto przez cały miesiąc w CK można podziwiać wystawę Bolesława Lutosławskiego "Cały świat jest naszą sceną" poświęconą tańcowi oraz fotograficzny zapis premiery spektaklu "Druga natura".

Tytuł oryginalny

Taniec w mistrzowskim wydaniu w Centrum Kultury

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

13.10.2020