EN

8.10.2020, 11:09 Wersja do druku

Lublin. "Margules. Nieobecność" Sceny InVitro na XXV Konfrontacjach Teatralnych

fot. mat. organizatora

W środę, 14 października o godzinie 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) rozpocznie się specjalny pokaz spektaklu Łukasza Witta-Michałowskiego „Margules. Nieobecność". Przedstawienie zostanie wystawione w ramach trwających w CK Konfrontacji Teatralnych.


Spektakl inspirowany jest biografią Ludwika Margulesa. To artysta polskiego pochodzenia, który był niezwykle ceniony w Meksyku i stawiany w jednym rzędzie z wielkimi polskimi awangardystami: Jerzym Grotowskim czy Tadeuszem Kantorem.

- Spektakl Witta-Michałowskiego nie jest jedynie próbą osadzenia urodzonego w Polsce reżysera w panteonie naszych teatralnych legend. To transgresyjne spotkanie z nieżyjącym już reżyserem rozgrywające się w noc meksykańskich zmarłych - opowiadają organizatorzy wydarzenia.

Spektakl reżyseruje Łukasz Witt-Michałowski według własnego scenariusza na podstawie dramatu Artura Pałygi. Obsada: Marta Bartczak, Magdalena Hertrich - Woleńska, Anna Maria Sieklucka, Jarosław Tomica, Michał Barczak, Kamil Drężek, Hector Hugo Pena.
Bilety: 20/30 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nieobecność

Źródło:

Dziennik Wschodni nr 197

Autor:

DAD