EN

15.10.2020, 08:20 Wersja do druku

Lublin. Sławni i znani odmawiają KUL-owi stając po stronie ks. Alfreda Wierzbickiego

Inne aktualności

Prof. Rococo Buttiglione nie wygłosi wykładu podczas inauguracji roku akademickiego na KUL. W Kongresie Kultury Chrześcijańskiej nie weźmie z kolei udziału aktorka Maja Komorowska. Powód? Zachowanie uczelni w stosunku do ks. dr hab. Alfreda Wierzbickiego - pisze Tomasz Maciuszczak w Dzienniku Wschodnim.

– Nigdy nie odmawiałem praw obywatelskich osobom homoseksualnym. W obronie tych właśnie praw występuje dziś prof. Wierzbicki. To nie jest działanie przeciwko antropologii chrześcijańskiej, lecz zgodne z nauczaniem Kościoła – powiedział prof. Buttiglione w rozmowie z portalem Więź. Doktor honoris causa KUL, włoski filozof i polityk miał w niedziele w Lublinie wygłosić wykład pt. „Wielkie świadectwo i trudne dziedzictwo w 100-lecie narodzin Jana Pawła II.

Chodzi o postawienie ks. Wierzbickiego przed rzecznikiem dyscyplinarnym uczelni. Zdaniem kolegium rektorskiego, jego wypowiedzi są „działaniami szkodzącymi misji KUL”. Chodzi o sytuację, w której wykładowca KUL poręczył za Margot, aktywistkę LGBT aresztowaną latem za napaść na kierowcę ciężarówki organizacji pro-life. Duchowny podkreślał, że nie zgadza się z poglądami Margot, ale jego poręczenie było reakcją na zbyt surowy – jego zadniem - środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Sławni i znani odmawiają KUL-owi stając po stronie ks. Alfreda Wierzbickiego

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Tomasz Maciuszczak

Data publikacji oryginału:

15.10.2020

Wątki tematyczne