EN
25.08.2022, 10:44 Wersja do druku

Lublin. Pokaż swój teatr, pokaż się. Tak działają Przestrzenie Sztuki

Inne aktualności

Możemy się poznać, spotkać z osobami z innych szkół tańca, sami jesteśmy z różnych środowisk – mówią uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach Przestrzeni Sztuki. W środę zaprezentowali efekt pracy z choreografem. Tak działa ministerialny program wsparcia artystów. Są oferty dla kolejnych twórców. I widzów.

Wiktoria Uziębło, Maria Micek i Dmytro Vyskorka przez cztery dni brali udział w zajęciach z Januszem Orlikiem, tancerzem, choreografem i pedagogiem tańca.

– Znaleźliśmy informację o zapisach, odpłatność nie była wysoka. Pracowaliśmy bardzo intensywnie, po sześć godzin dziennie, w grupie było dziesięć osób, głównie z Lublina. Było świetnie, byliśmy przez te dni jak rodzina – opowiadają młodzi ludzie, którzy mogli się spotkać na mistrzowskich warsztatach dla choreografów i tancerzy z doświadczeniem dzięki programowi Przestrzenie Sztuki. To ministerialny projekt w ramach którego oglądamy premiery, artyści przyjeżdżają do Lublina do Centrum Kultury na rezydencje czy mogą aplikować by zrealizować swoje przedsięwzięcie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pokaż swój teatr, pokaż się. Tak działają Przestrzenie Sztuki w Lublinie

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

agdy

Data publikacji oryginału:

24.08.2022