EN

26.08.2021, 10:33 Wersja do druku

Lublin. Nowy sezon w Teatrze Andersena

Szanowni Państwo, przedstawiamy repertuar na nowy sezon teatralny wrzesień 2021 / styczeń 2022. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami spektakli i do wcześniejszej rezerwacji miejsc. Repertuar na spektakle w dni powszednie, jest dostępny już na naszej stronie w zakładce Repertuar. Aktualnie rozpoczęliśmy już rezerwacje grupowe w Dziale Organizacji Widowni. Repertuar spektakli weekendowych opublikujemy na naszej stronie 1 września, wtedy ruszy też sprzedaż biletów indywidulanych online i stacjonarnie, w kasie teatru.

fot. Tomasz Tylus / mat. teatru

Od początku tego roku udało nam się zrealizować premierę autorskiego spektaklu lalkowego, zainspirowanego baśniami braci Grimm, z muzyką na żywo, Wilk i trzy świnki oraz leśniczy do strzeże dziczy, reż. Daniel Lasecki, Kinga Matusiak - Lasecka, Natalia Sacharczuk, Katarzyna Staniewska i Łukasz Staniewski. Po ponad roku, udało nam się w końcu zrealizować premierę spektaklu Pippi Långstrump, Astrid Lindgren, reż. Krzysztof Rzączyński, o przygodach zwariowanej dziewczynki, jej Ojca oraz przyjaciół: Anniki i Tommiego. Udało nam się zaprosić Państwa na wydarzenia artystyczno-edukacyjnego w koprodukcji z Fundacją Kropka - Dziewczynka z emocjami, reż. Bogusław Byrski, Gabriela Jaskuła, Kacper Kubiec i Adam Organista, z grą Antoniny Byrskiej na wiolonczeli, które łączy sztukę teatru z pedagogiką, czyli spektakl bez słów z dyskusją o emocjach, którą prowadzi Małgorzata Adamczyk – nasza pedagożka teatralna.

 Zespół Teatru Andersena zaprezentował spektakle znane już lubelskiej publiczności, na wydarzeniach plenerowych. Spotykaliśmy się podczas Festiwalu Familijnego w Parku Ludowym oraz na święcie teatru w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego. Oba wydarzenia zostały zorganizowane przez Centrum Kultury w Lublinie w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, sfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 Teatr Andersena także miał możliwość zrealizowania dwóch projektów, dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Pierwszy z nich Labirynt Czułości - dwutygodniowe półkolonie dla młodzieży, zakończone pokazem finałowym przed publicznością, zrealizowane w ramach programu Lato w Teatrze Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. W ciągu 13 dni młodzież uczestniczyła w warsztatach plastycznych, dźwiękowych, ruchowych, teatralnych i animacji przedmiotu. Wspólnie z instruktorami: pedagożką teatralną: Małgorzatą Adamczyk i aktorami naszego teatru: Piotrem Bublewiczem, Danielem Laseckim, Kingą Matusiak - Lasecką, Łukaszem Staniewskim i Katarzyną Staniewską, zrealizowali spektakl, którego głównym teatrem był labirynt. Drugim projektem był pokaz spektaklu Wilk i trzy świnki oraz leśniczy do strzeże dziczy w siedmiu miejscowościach województwa lubelskiego i towarzyszące im warsztaty teatralne. Projekt został sfinansowany z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura dostępna. Ten spektakl również został zaprezentowany na 11 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2021 w Rzeszowie.

 Przed nami nowy sezon teatralny, w repertuarze pojawią się tytuły dedykowane najmłodszej publiczności Bucik Kopciuszka, reż. Katarzyna Kawalec i Pyza na polskich dróżkach, reż. Daniel Arbaczewski, jak również propozycje dla nieco starszych: Calineczka, reż. Przemysław Jaszczak, Tymoteusz i Psiuńcio, reż. Arkadiusz Klucznik, Lekcje niegrzeczności czyli Łysol i Strusia, reż. Jacek Papis, Arabela, reż. Igor Gorzkowski oraz Słowik i Babka Natura, reż. Przemysław Jaszczak. Ten ostatni zagości również na Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu we wrześniu 2021r. W grudniu spotkamy się na świątecznej Scenie Andersena z energiczną, psotną, niezwykłą Pippi, Piratami i niezwykłymi bohaterami spektaklu Pippi Långstrump, z którą przywitamy też Nowy Rok.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne