EN

19.04.2021, 11:31 Wersja do druku

Lublin. 31. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku "Marzenia" w Teatrze Muzycznym

W dniach 27-30 w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbędzie się Finałowy Przegląd Teatralny - 31. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku MARZENIA.

fot. mat. organizatora

Nieprzetarty Szlak to całoroczny cykl działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Imprezy NS, między innymi ze względu na swój poziom artystyczny i organizacyjny, wpływają na odbiór osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie – Polski, Ukrainy, Europy. Następuje wypracowywanie nowych, innowacyjnych metod pracy, rehabilitacji oraz popularyzacja pomysłów już sprawdzonych.

Finałem całego cyklu jest Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania. Właśnie dlatego Przegląd nazywany jest SPOTKANIAMI ARTYSTÓW NIEPRZETARTEGO SZLAKU.

W tym roku Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku będą realizowane w konwencji MARZEŃ, co nie dotyczy tematyki przedstawień, ale śpiewanych piosenek, wystroju sali, kostiumów, animacji, Konkursu na Znak Graficzny, Konkursu Plastycznego i wszystkich imprez przygotowujących do Spotkań Teatralnych. Działania takie pomagają uczestnikom wejść w klimat imprezy, głębiej przeżyć wspólną przygodę, być nie tylko uczestnikami, ale również współorganizatorami Nieprzetartego Szlaku.

Do chwili obecnej w ramach tegorocznego Cyklu NS odbyły się:

1. Międzynarodowe Warsztaty Teatralne w naszym Ośrodku Teatralnym w Skrzynicach (sierpień 2020).

2. Skrzynickie Spotkania Teatralne – warsztaty dla zespołów osób z niepełnosprawnościami (wrzesień 2020).

3. Międzynarodowy Konkurs na Znak Graficzny „Marzenia”, w tym roku nowością było głosowanie na Znak Publiczności. W głosowaniu międzynarodowego Jury oraz w plebiscycie publiczności zwycieżyła praca Wiktorii Lachmann, lat 13, z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach, wykonana pod opieką Pani Iwony Henel.

4. Konkurs Plastyczny „Marzenia” ogłoszony został w lutym tego roku. Prace w technikach: malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane przesyłać należy zgodnie z regulaminem do 17. kwietnia 2021 r.

5. Ogłoszona została 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Teatr w Obiektywie”, który odbędzie się podczas 31. SANS.

Mamy nadzieję, że dni spędzone w Teatrze Muzycznym w Lublinie będą na długie lata pięknym wspomnieniem dla uczestników wydarzenia. Organizatorzy oprócz pokazów spektakli zapraszają do wspólnej zabawy, wspólnego śpiewania. Imprezie towarzyszyć będą również wystawy i konkursy.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne