EN

17.06.2021, 08:20 Wersja do druku

Łóź. Don Carlos” na zakończenie sezonu artystycznego w Teatrze Wielkim

Arcydzieło Giuseppe Verdiego DON CARLOS w mistrzowskim wykonaniu. Spektakl z obsadą artystów Teatru Wielkiego w Łodzi w inscenizacji Michała Znanieckiego, który przez pandemię nie mógł odbyć się w marcowym terminie zaprezentujemy na zakończenie sezonu 2020/2021 – 25 czerwca o godz. 18:30.

fot. Ewa Ryszkowska / mat. teatru

DON CARLOS – PERFEKCJA I EMOCJE

Każde spotkanie z twórczością Giuseppe Verdiego to dla teatru spore wyzwanie i emocje, a dla widzów możliwość udziału w czymś ważnym i wyjątkowym. „Don Carlos” jest doprowadzonym do perfekcji dramatem muzycznym, w którym muzyka mocno charakteryzuje poszczególne postaci, efektowne sceny zbiorowe nie pojawiają się wyłącznie „same dla siebie”, a są integralną częścią scenicznej akcji, podkreślają ją, komentują i dynamizują. Każda aria i ansamble to nie tylko wokalne popisy, ale przede wszystkim emocje i charakterystyka poszczególnych postaci. Zawiłości uczuć, przyjacielskie zawody, intrygi polityczne i walka o władzę, to wszystko jest w dramacie Schillera. Jeszcze bardziej uwidocznione – bo „opisane” wyborną muzyką – jest w operze Verdiego.

W inscenizowanym wykonaniu koncertowym opery „Don Carlos” gwarantujemy interpretację muzyczną i wokalną na najwyższym poziomie w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. W rolach głównych usłyszymy Dominika Sutowicza, Annę Wierzbicką, Agnieszkę Makówkę, Grzegorza Szostaka i Łukasza Motkowicza.

Za inscenizację tego koncertowego wykonania odpowiada Michał Znaniecki, nominowany do Teatralnej Nagrody Muzycznej im Jana Kiepury w kategorii najlepszy reżyser. Jako elementy scenografii wykorzystane zostały obrazy Wojciecha Siudmaka, artysty uznawanego za głównego przedstawiciela surrealizmu fantastycznego. Spektakl poprowadzi Adam Banaszak jeden z najaktywniejszych dyrygentów młodego pokolenia, znany łódzkiej publiczności z przygotowania premier spektakli: "Głos ludzki" i "Trouble in Tahiti"

Zapraszamy na ostatni spektakl w sezonie artystycznym 2020/21 w Teatrze Wielkim w Łodzi - przed nami wielkie emocje i niezwykła uczta artystyczna!

DON CARLOS – koncert inscenizowany | piątek, 25 czerwca 2021, godz. 18:30

obsada:
FILIP II - Grzegorz Szostak
DON CALOS - Dominik Sutowicz
POSA - Łukasz Motkowicz
WIELKI INKWIZYTOR - Mateusz Drozda
ELŻBIETA - Anna Wierzbicka
EBOLI - Agnieszka Makówka
MNICH - Rafał Pikała
TYBALT - Aleksandra Borkiewicz
LERMA - Przemysław Cierzniewski
GŁOS Z NIEBA - Hanna Okońska

POSŁOWIE FLANDRYJSCY - Piotr Chłopicki, Szymon Raczkowski,
Kamil Gruszczyński, Wojciech Dzwonkowski, Adam Janicki, Marcel Orłowski

Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Adama Banaszaka

realizatorzy:
inscenizacja - Michał Znaniecki
obrazy - Wojciech Siudmak
choreografia - Diana Theocharidis
oprawa multimedialna - Karolina Jacewicz
wsparcie animatorskie - Jakub Guzik, Fryderyk Szulgit
przygotowanie chóru - Maciej Salski
współpraca muzyczna - Michał Kocimski
współpraca scenograficzna - Katarzyna Zbłowska
asystenci reżysera - Adam Grabarczyk, Waldemar Stańczuk
inspicjenci - Andrzej Kowalik, Zbigniew Pawełczyk

Oprawa scenograficzna spektaklu została zrealizowana z wykorzystaniem obrazów WOJCIECHA SIUDMAKA według koncepcji autora.


Bilety dostępne w kasach oraz na stronie:
https://www.bilety24.pl/opera/don-carlos-64035?id=330057

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/1pua33Cym

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

17.06.2021